Uzamčenou SD kartu otevře speciální program. Všechna data je pak možné obnovit

Pokud potřebujete získat více místa pro ukládání dat, SD karta může být vynikající volbou. Avšak při používání této paměťové karty se může vyskytnout několik potenciálních problémů. Jedním z nich je uzamčení SD karty, což může být velmi frustrující. V tomto článku se podíváme na to, jak odemknout zamčenou SD kartu a bezpečně obnovit data, která na ní byla uložena.

Jak zamknutou SD kartu řešit?

Existuje několik způsobů, jak odemknout zamčenou SD kartu. První metoda je manuální a spočívá v posunutí malého tlačítka na okraji karty, což je možné u většiny nových paměťových karet.

Mohlo by vás zajímat:  Mailem se malware šíří jako lavina. Rozpoznejte škodlivý soubor a ochraňte svá data včas

Další možností je použít systém Windows. Nejprve musíte připojit zamčenou kartu do počítače a poté spustit příkazový řádek stisknutím kombinace kláves Windows + R. Následně zadejte příkazy DISKPART a LIST DISK a stiskněte Enter. Poté potvrďte možnost Atributy disk clearonly a znovu stiskněte Enter. Pokud je operace úspěšná, obdržíte zprávu „Atributy disku byly úspěšně vymazány“ a karta již nebude chráněna heslem, což vám umožní přistupovat k uloženým souborům.

Zdroj obrázku: Freepik

Další možností, jak odemknout uzamčenou SD kartu, je pomocí programu ES File Explorer. Nejprve musíte stáhnout a nainstalovat aplikaci ES File Explorer a vložit uzamčenou kartu do svého zařízení. Poté otevřete aplikaci a přejděte do adresáře System Folder. Zde vyhledejte soubor s názvem MMCSTORE a přejmenujte ho na mmcstore.txt. Poté otevřete soubor a zapište si heslo, které se v něm nachází. Toto heslo můžete použít k odemčení SD karty.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhledávač DuckDuckGo zajistí téměř stoprocentní anonymitu. Všechny hrozby ale nesmaže

Soubory je třeba obnovit

Pokud jste úspěšně odemkli svou SD kartu, budete potřebovat obnovit data, která se na ní nachází. Existuje mnoho nástrojů, které vám mohou pomoci s touto úlohou. Mnoho z nich je bezplatných, ale někdy mohou být omezené nebo nedostačující pro vaše potřeby. Pokud je pro vás obnova dat skutečně důležitá, můžete vyzkoušet placené nástroje, jako je například Recovery Wizard Pro, Wise data Recovery nebo MiniTool Data Recovery. Tyto nástroje patří mezi nejlepší a nejvýkonnější a pomohou vám získat zpět důležité soubory.

Zdroj: https://www.cleverfiles.com/howto/unlock-sd-card.html