Nefunkční reproduktory ještě nemusí být na odpis. Nabízí se hned dvě jednoduchá řešení

Přijdete domů, pustíte automaticky počítač, ale něco vám na tom nesedí. Ať už jste jej zapnuli z režimu spánku, nebo normálně, neslyšíte žádný zvuk včetně uvítací obrazovky. Vina může být v nastavení zvuku nebo v samotných reproduktorech. V žádném případě není důvod propadat panice. Existuje několik variant, v čem může být příčina a jak ji opravit.

Začněte s kontrolou

Jedním z nejčastějších důvodů ztlumení zvuků v reproduktorech Windows je nechtěné vypnutí zvuku. Může se tak stát nešťastným stisknutím tlačítka nebo klávesové zkratky. Pro zjištění zvuku si zapněte nějaký multimediální soubor, abyste zjistili, zda vám jde zvuk, popřípadě najeďte na lištu vedle hodin, kde po rozbalení byste měli mít ovladač hlasitosti. Na vině může být špatné zapojení portů nebo špatně usazená zvuková karta.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení prodlouží baterii život. Stačí dodržet čtyři jednoduché zásady

V případě externích reproduktorů je nutné také zkontrolovat, zda jsou zapnuté. LED světlo by mělo signalizovat vypnuto (červená), nebo zapnuto (zelená). Ujistěte se, zda jsou vůbec připojeny do elektrické sítě. Pokud je zde vše v pořádku, zkuste připojit reproduktory k jinému zařízení, abyste zjistili, zda je problém v počítači.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte zvukové ovladače

Zkontrolovali jste kabeláže a všechny kontroly hardwaru, ale stále nic se neozývá? Pak je potřeba vyzkoušet, zda je vše v pořádku ohledně softwaru. Možná je právě na vině stará aktualizace ovladače. Najeďte do Správce zařízení, rozbalte ovladače zvuku, videa a her a identifikujte své zvukové zařízení. Klepnutím pravým tlačítkem na zařízení vyberte Aktualizovat ovladač. Stejným způsobem můžete aktualizovat ovladače USB, existuje spousta reproduktorů, jež se zapojují právě přes USB.

Mohlo by vás zajímat:  Telefon může být nabitý mnohem rychleji. Stačí zapnout jediné tlačítko

Závěrem

Pokud jste tedy vyloučili obě výše zmíněné možnosti, tak se může jednat o závadu samotné sestavy reproduktorů a je na čase si pořídit nové. Ještě existují samozřejmě varianty, kdy mohou být poškozeny systémové soubory, které můžete opravit, nebo můžete vrátit bod obnovení do posledního známého místa.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/no-sound-dont-worry-troubleshooting-tips-for-your-computer-speakers/