Lost Ark trhá rekordy. Během pár dní se stal druhou nejhranější hrou Steamu

Lost Ark trhá rekordy. Během pár dní se stal druhou nejhranější hrou Steamu

Masivně multiplayerová online hra Lost Ark opustila 11. února beta program a byla oficiálně vydána. Po pouhých 24 hodinách od vydání se stala druhou nejhranější hrou na Steamu a přeskočila tak známé tituly jako Dota 2 nebo Counter-Strike: Global Offensive.

Tato hra byla u nás v Evropě spuštěna letos 11. února. A to hlavně díky spolupráci Amazon Games a Smilegate RPG, kteří společnými silami pracovali na anglické lokalizaci pro tuto hru. Lost Ark je totiž novinka pouze na západě. V Jižní Koreji, Rusku a Japonsku byla vydána již před dvěma lety a může se zde pyšnit několika milióny aktivních hráčů, což je opravdu hezké číslo.

Mohlo by vás zajímat:  Tipy na odpočinkové hry, které můžete hrát na chytrém telefonu

Obrovská popularita a spousta naštvaných hráčů ve frontě

MMORPG hra Lost Ark je momentálně tak populární, že nastal problém, kterého se vývojáři báli. Servery nestíhají nápor hráčů, a pokud si chcete zahrát, budete muset čekat někdy i pár hodin ve frontě. Souběžně se zatím ve hře najednou objevilo 1 311 842 hráčů, čímž byl překonán Counter-Strike, který se pyšnil číslem 1 308 936, a Dota 2 s maximálním počtem hráčů 1 295 114. Pár rekordů bylo tedy prolomeno, ale není jasné, kolik hráčů je opravdu ve hře a kolik jich stojí ve frontě.

Mohlo by vás zajímat:  S aplikací Hide My Email zůstane soukromá adresa vždy v bezpečí
Zdroj obrázku: Freepik

První místo na Steamu nebude pravděpodobně dlouho překonáno

Na prvním místě je akční battle royale střílečka PUBG. Ta si drží první místo už dlouho, a to s počtem 3 257 248 hráčů najednou online. Jak si můžeme povšimnout, PUBG vévodí žebříčku o více než dva miliony za druhým titulem a vypadá to, že ještě dlouho bude nepřekonán. I když měl Lost Ark opravdu hezky našlápnuto, tak na první místo to určitě stačit nebude. Herní společnost Amazon Games ale může být spokojená, je to její druhá hra s velkým zájmem. První byl titul New World.

Mohlo by vás zajímat:  Hudební skladby, které nejlépe prověří kvalitu nových sluchátek

Jako zajímavost můžeme uvést ještě informaci, že v Indii je hra prozatím zakázaná. A pokud by časem byla možnost hru hrát i přes Steam v Indii, pak by se mohlo pořadí v tomto žebříčku ještě změnit.

Zdroj: https://www.theverge.com/2022/2/12/22930757/lost-ark-steam-most-played-game-launch