Lost Ark trhá rekordy. Během pár dní se stal druhou nejhranější hrou Steamu

Masivně multiplayerová online hra Lost Ark opustila 11. února beta program a byla oficiálně vydána. Po pouhých 24 hodinách od vydání se stala druhou nejhranější hrou na Steamu a přeskočila tak známé tituly jako Dota 2 nebo Counter-Strike: Global Offensive.

Tato hra byla u nás v Evropě spuštěna letos 11. února. A to hlavně díky spolupráci Amazon Games a Smilegate RPG, kteří společnými silami pracovali na anglické lokalizaci pro tuto hru. Lost Ark je totiž novinka pouze na západě. V Jižní Koreji, Rusku a Japonsku byla vydána již před dvěma lety a může se zde pyšnit několika milióny aktivních hráčů, což je opravdu hezké číslo.

Obrovská popularita a spousta naštvaných hráčů ve frontě

MMORPG hra Lost Ark je momentálně tak populární, že nastal problém, kterého se vývojáři báli. Servery nestíhají nápor hráčů, a pokud si chcete zahrát, budete muset čekat někdy i pár hodin ve frontě. Souběžně se zatím ve hře najednou objevilo 1 311 842 hráčů, čímž byl překonán Counter-Strike, který se pyšnil číslem 1 308 936, a Dota 2 s maximálním počtem hráčů 1 295 114. Pár rekordů bylo tedy prolomeno, ale není jasné, kolik hráčů je opravdu ve hře a kolik jich stojí ve frontě.

Mohlo by vás zajímat:  Drátová sluchátka mají stále navrch: tohle jsou důvody, proč bezdrátová nikdy nechtít
Zdroj obrázku: Freepik

První místo na Steamu nebude pravděpodobně dlouho překonáno

Na prvním místě je akční battle royale střílečka PUBG. Ta si drží první místo už dlouho, a to s počtem 3 257 248 hráčů najednou online. Jak si můžeme povšimnout, PUBG vévodí žebříčku o více než dva miliony za druhým titulem a vypadá to, že ještě dlouho bude nepřekonán. I když měl Lost Ark opravdu hezky našlápnuto, tak na první místo to určitě stačit nebude. Herní společnost Amazon Games ale může být spokojená, je to její druhá hra s velkým zájmem. První byl titul New World.

Jako zajímavost můžeme uvést ještě informaci, že v Indii je hra prozatím zakázaná. A pokud by časem byla možnost hru hrát i přes Steam v Indii, pak by se mohlo pořadí v tomto žebříčku ještě změnit.

Zdroj: https://www.theverge.com/2022/2/12/22930757/lost-ark-steam-most-played-game-launch