Stát se dnes youtuberem může každý. Ale jen ti nejlepší si dokážou vydělat pohádkový obnos

Stát se dnes youtuberem může každý. Ale jen ti nejlepší si dokážou vydělat pohádkový obnos

V roce 2005 vznikl fenomén YouTube. O dalších pět let později se objevili první youtubeři. Tehdy bylo vydělávání peněz v oblasti zábavy na YouTube jen pro pár šťastlivců, kteří se uměli prodat. V dnešní době se může o to pokusit kdekdo. Jaké jsou podmínky pro vydělávání peněz na YouTube? Kolik si vydělá průměrný youtuber nebo úplně ti nejlepší? Pojďme se tedy podívat.

Jaké jsou podmínky pro vyplacení

Abyste mohli získat nárok na zpeněžení na YouTube, musíte mít minimálně 1 000 odběratelů. Dále musí mít vaše videa zhlédnutí alespoň 4 000 hodin od ostatních uživatelů. Jakmile splníte podmínky pro zpeněžení, tak vám YouTube sníží příjem z reklam o 45 %. Youtubeři dostanou 18 dolarů za zhlédnutí 1 000 reklam nebo 3–5 dolarů za stejný počet zhlédnutí jejich skutečného videa. Záleží také, v jaké zemi žijete. Pro maximalizaci příjmu nesmí běžný uživatel přeskakovat reklamy. Různé blokátory reklam mohou rovněž narušit příjem tvůrců. Předplacením prémiového účtu YouTube můžete zrušit přehrávání reklam.

Mohlo by vás zajímat:  „Můj elektromobil se nabíjí pomalu,“ volal jsem do servisu. „Je to vlastnost, ne chyba,“ odpověděli mi

Kolik vydělá průměrný youtuber?

Založení kanálu na YouTube je složité a mnoho tvůrců nevydělá nic. Chcete-li generovat peníze na kanále, budete muset splnit daná kritéria. Například pokud dosáhnete jednoho milionu odběratelů, můžete vydělat okolo 5 000 dolarů za měsíc nebo 60 000 dolarů ročně.

Při určování platu z příjmůreklamy je počet zhlédnutí důležitější než odběratelé. Průměrný výdělek tak záleží na ceně za tisíc zobrazení (CPM) za reklamy ve vašich videích. Mnoho youtuberů se však ale nespoléhá pouze na výdělek z reklam, zkouší i jiné možnosti. Sponzorovaná videa nebo prodávání produktů mohou přinést další příjmy.

Mohlo by vás zajímat:  Chytrá domácnost se neustále vyvíjí a zjednodušuje
Zdroj obrázku: Freepik

Kdo patří mezi elitu?

Jedním z nejvíce prosperujících kanálů YouTube je Ryan’s World, jehož hvězdou je desetiletý Ryan Kaji. Tento kanál poskytuje zábavnou formou informace o světě a je určený pro rodiny s dětmi. Momentálně má kanál okolo 33 milionů odběratelů a jen v roce 2020 jeho příjem z reklam činil více než 20 milionů dolarů! Dalším kanálem je MrBeast, jehož provozovatelem je herní nadšenec Jimmy Donaldson. Jeho kanál odebírá přes 100 milionů nadšenců. Aby toho nebylo málo, vlastní ještě kanály MrBeast Gaming, Beast Reacts a MrBeast Shorts.

Mohlo by vás zajímat:  Zvyšte své šance na získání nové práce. K pohovoru vás dostane dobrý životopis i osobní zájem

Kdo dál je ještě na špičce? Jsou to známá jména:

  • Logan Paul – youtuber a boxer.
  • KSI – vytváří herní videa, začal s titulem FIFA 13, kdy inspiroval mnoho hráčů a youtuberů svým Road to Divison 1. Mimo to zápasil v boxu proti Loganovi Paulovi a okusil hudební kariéru.
  • PewDiePie – tento aktivní youtuber figuruje na platformě od roku 2010 a je na druhém místě v počtu odběratelů, kterých má více než 111 milionů.
Zdroj: https://mint.intuit.com/blog/relationships/how-much-do-youtubers-make/