Co se stane s tělem v rakvi po sto letech: hladoví mikrobi dokonají zkázu

Co se stane s tělem v rakvi po sto letech: hladoví mikrobi dokonají zkázu

Položili jste si někdy otázku, co se děje po smrti? Co se týče duševní stránky, o tom nevíme zhola nic, ale víme, co se děje se samotným tělem uloženým v rakvi. Tělo se skládá z více než dvou set kostí, několika bilionů mikrobů a až 37 bilionů buněk. Co se s našim tělem děje po skonání?

Po smrti netrvá dlouho, kdy první začne umírat mozek. Když přestane srdce bít, zastaví se tok krve, který jinak transportuje kyslík do orgánů a tkání. To znamená, že jdou ihned na řadu orgány, které potřebují dodávku krve, a tkáně hltající kyslík. Co následuje? Jelikož buňky a tkáně uvnitř orgánů jsou ze sedmdesáti procent tvořeny vodou, buňky se zničí samy a dno rakve bude pokryto tekutinou.

Mohlo by vás zajímat:  Na milovníky knih čeká spousta skvělých aplikací, které ze čtení udělají zážitek

Mikrobi opustí imunitní systém

Jestli vám přijde tento proces nechutný, tak to, co se děje uvnitř střev, který kolikrát bývá nazýván druhým mozkem, bude daleko horší. Imunitní systém umírá rovněž a už nedokáže udržet bilion hladových mikrobů, kteří normálně pomáhají trávit jídlo. Takže následuje úprk, nejdříve putují z dolních střev přes tkáně, žíly a tepny. Po pár hodinách se dostanou do jateržlučníku. V těchto orgánech se nachází žlutozelená žluč, která během života slouží k odbourávání tuku. Tělo se začne zaplavovat touto tekutinou a zbarví se do této barvy.

Mohlo by vás zajímat:  Robotický vysavač láká na dokonalý úklid bez práce, realita může nepříjemně překvapit
Zdroj obrázku: Freepik

Mezi druhým a čtvrtým dnem jsou mikrobi všude a produkují toxické plyny jako:

  • čpavek,
  • sirovodík.

Tyto plyny způsobí nadýmání a tělo začne zapáchat. Zhruba po třech nebo čtyřech měsících změní barvo tělo ze žlutozelené na hnědočernou. Může za to zhoršení stavu krevních cév, kdy železo obsažené uvnitř se vylije ven a následnou oxidací změní barvu na hnědočernou. Následně se změní tkáně na doslova vodní kaši.

Co se děje s tělem dále?

Po roce se vinou rozložením kyselé tělesné tekutinytoxinů rozpadne bavlněné oblečení. Přežijí pouze nylonové švy a pásek. Další roky se nic neděje, a až po deseti letech, pokud je dostatek vlhkosti a nízký obsah kyslíku, se přemění tuk ve stehnech a zadku na hmotu podobnou mýdlu, které se říká „hrobový vosk“. Na druhou stranu sušší podmínky vedou k mumifikaci. Během tohoto procesu se vypaří voda přes tenkou kůži uší, nosu, očních víček, což způsobí jejich vyschnutízčernání.

Mohlo by vás zajímat:  S těmito aplikacemi se neztratíte. Vybírejte mezi nejlepšími offline GPS navigacemi pro Android

Za padesát let tkáně zkapalní a zmizí a zanechají za sebou mumifikovanou kůžišlachy. Po dalších třiceti letech se kosti rozpadnou a promění se v minerální rám. Zhruba po sto letech se poslední kosti zhroutí v prach a zůstanou jen zuby, hrobový vosk a nylonové nitě.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/how-long-it-takes-human-body-decompose-grave-coffin-2019-8