I maličkosti dokážou usnadnit každodenní život. Stačí je pouze šikovně využít

I maličkosti dokážou usnadnit každodenní život. Stačí je pouze šikovně využít

Zkoušeli jste někdy nové metody čištění? Možná se vám některé nápady budou zdát šílené, ale věci běžné potřeby můžete použít i na činnosti, u kterých byste neřekli, že mohou fungovat. Jako příklad uveďme použití zubní pasty na čištění světlometů. Možná ale doma máte spoustu dalších věcí, které můžete použít na čištění nebo úklid.

Přepravte boty v čistotě

Přeprava bot může být složitým problémem. Nečistoty z bot mohou být opravdu všude, ale pokud nechcete mít nepořádek například v autě nebo na jiných místech, není nic jednoduššího než je zabalit do jednorázové čepice. Najdete je nejen u barev na vlasy, ale také si je můžete samostatně zakoupit. Tato metoda je velmi praktická, protože do tašky pak můžete vložit více párů obuvi. Navíc s nimi můžete převážet i jiné věci, aniž by se ušpinily.

Mohlo by vás zajímat:  Při koupi levného telefonu musíme počítat s řadou kompromisů

Pro usnadnění uskladnění některých předmětů můžete použít například magnetický proužek, který zachytí drobné věci. Můžete ho použít nejen na nářadí, ale také na kosmetické doplňky. Pomocí lžíce pak můžete otevřít například sklenice nebo konzervy. Není to vždy jednoduché, ale pokud budete mít po ruce lžíci, určitě si pomůžete. Na dvou nebo na třech místech vypáčíte víko, počkáte, až „lupne“, a sklenice půjde snadno otevřít.

Zdroj obrázku: Freepik

Bojujete s koncem lepicí pásky nebo nevíte, jak uskladnit vánoční ozdoby?

Nepříjemně zapáchající oblečení je problém, který se sice nestává často, ale je dobré být na něj připraven. Pokud dlouho cestujete a přijde vám, že oblečení v tašce smrdí, můžete k němu vložit kostku mýdla. Zbavíte se nepříjemného zápachu, který se pak nepřenese na oblečení. Mnoho z nás má například při balení vánočních dárků problémy najít konec lepicí pásky. Tomu odzvonilo. Na konci nechte kancelářskou sponku a máte po problému. Je to velmi jednoduché, a přitom tak funkční.

Mohlo by vás zajímat:  Zrychlit internet pomůžou i banality. Roli hraje vzdálenost od routeru i zapojené spotřebiče

U Vánoc ještě zůstaneme. Jestli nemáte žádnou vhodnou krabici na vánoční koule, můžete k tomu využít obaly na vejce. Menší ozdoby budou skvěle sedět, nebudou se pohybovat a minimalizujete riziko rozbití. Pro větší bezpečnost můžete obaly ještě zajistit gumičkou.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/lifestyle/100-life-hacks-that-make-life-easier.html