Telefon lze vysledovat nejen přes zapnutou GPS

Sledování polohy je užitečné, pokud ztratíte telefon nebo chcete zjistit, kde se nachází momentálně váš kamarád, partner nebo dítě. Pokud by byl někdo posedlý sledováním polohy, je to samozřejmě proti srsti. Když tedy zakážete služby určování polohy, znamená to klid, nebo snad existuje možnost, že vás někdo může sledovat nadále?

Obecně platí, že stačí vypnutí sdílení polohy nebo služby určování polohy. Navzdory tomuto však lze vyhledat polohu druhé osoby i jinými způsoby. O jakých způsobech je řeč?

Mohlo by vás zajímat:  Samsung Galaxy je nabitý skvělými funkcemi, stačí je objevit. Chytré zařízení se uživateli maximálně přizpůsobí

Jak sledovat telefon bez GPS

První logický způsob, jak vás mohou některé složky vysledovat, je prostřednictvím mobilních věží. Tyto věže spočítají vaši vzdálenost na základě časového zpoždění. Pro výpočet tohoto signálu je nutné, aby byl telefon zapnutý. Bezplatné sítě Wi-Fi jsou dalším způsobem, jak vás může někdo vysledovat, i když je GPS vypnutá. Nehledě na to, že veřejné Wi-Fi jsou nebezpečné, jelikož jsou na nich připojeni hackeři, aby vás mohli napadnout.

Mohlo by vás zajímat:  Stolní počítač versus laptop: Vyberte ideální variantu přímo pro sebe

Bluetooth připojení umožňuje rovněž vysledovat polohu dotyčné osoby. Ve světě internetu kolují hrozby pod názvem spyware a malware. Malware vás může sledovat, ale mimo to je nebezpečné pro vaše zařízení, protože může získat vaše cenná data. Při jakémkoli podezření zakročte pokud možno co nejdříve.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se chránit

Hrozeb je mnoho, jak jste měli možnost si přečíst. Nyní přistupme k tomu, jak se chránit. V první řadě se vyvarujte připojeníveřejným Wi-Fi sítím. Raději si zaplaťte lepší tarif, šetřete data nebo nepoužívejte internet, dokud nebudete na zabezpečené Wi-Fi či doma. Určitě nemějte zbytečně zapnuté služby pro určování polohy. Pokud procházíte internetové stránky, použijte VPN.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší chytré telefony, které zaručují vyšší bezpečnost a soukromí

Co dále ještě můžete udělat?

  • Vypněte Bluetooth, pokud jej momentálně nevyužíváte.
  • Nesdílejte svou polohu na sociálních sítích.
  • Zkontrolujte jednotlivé aplikace a jejich oprávnění.
  • Udržujte aktuální software.
  • V posledním bodě obnovte zařízení do továrního nastavení.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/phone-tracked-location-services-switched-off/