Tesla zdražuje. Na kolik vás vyjde autonomní jízda?

Tesla zdražuje. Na kolik vás vyjde autonomní jízda?

Inflace si vybírá svou daň po celém světě. Po celé Evropě i po USA se zdražuje kompletně všechno, a není divu. Rok 2022 přinese neobvyklé změny, které se obyvatelům celé planety nebudou líbit. Souvisí právě se zdražováním, a to nejen potravin, ale také různých služeb. Tesla pod vedením Elona Muska se také rozhodla zvýšit cenu, a to za autonomní jízdy.

Tesla má za sebou úspěšný rok, nehledě na pandemii koronaviru

Vypadá to, že pandemie koronaviru se firmě Tesla vůbec nedotkla. V loňském roce totiž prodala více než milion elektromobilů a patří tak mezi největší dodavatele těchto vozidel na celém světě. Je ale možné udržet stejný krok i v roce 2022? Elon Musk sám přiznal, že se bude zdražovat. Full self-driving nově vyjde na 12 000 dolarů, což je nárůst o 20 %. Tato cena zatím bude platit pouze v Americe a platná bude od 17. ledna.

Mohlo by vás zajímat:  U ojetého vozu hraje hlavní roli styl jízdy předchozího majitele

Toto zdražení ale není vůbec první, stejně vysoko se Elon dostal také v říjnu 2020, kdy zvýšil cenu služby, na již tenkrát neuvěřitelných 8 000 dolarů, navíc tuto možnost dopřát pouze vybrané skupině zákazníků. Tesla pak brzy přišla na cenovku ještě o 2 000 dolarů vyšší. Autonomní vozidla jako taková ještě nejsou vybavená takovým softwarem, který by je udělal plně autonomní, přesto lidé neváhali tuto částku zaplatit.

Tesla myslí při testování na všechno

Zákazníci s mohou na palubní desce vozidla mačkat tlačítka, ale má to samozřejmě své podmínky. Elon Musk již dříve slibovat, že autonomní verze vyjde již brzy a v roce 2019 napověděl že za rok bude milion autonomních vozidel. Jeho předpoklady ale nebyly přesné, stalo se tak o rok později. Nic to ale nemění na tom, že je to velký úspěch pro celou společnost.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří lidé se v autě zásadně nepoutají. Nad jejich argumenty zůstává rozum stát

Navyšování počtu vozidel takovým tempem je pro normálního člověka naprosto nepochopitelné. Elon Musk ale dokazuje, čeho všeho je schopný. Software, který ve vozech používá, je ale často terčem kritiky. V srpnu 2021 bylo dokonce nařízené šetření, aby se ukázalo, jestli Tesla vůči svým zákazníkům nezavedla „nekalé praktiky“.

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/motoryzacja/news-tesla-drastycznie-podnosi-ceny-trybu-jazdy-autonomicznej-zap,nId,5758441