Jízdě na elektrokoloběžce nebrání ani mráz, ani sníh. Stačí myslet na několik pravidel

Od uvedení elektrokoloběžek nastal boom, co se týče jejich pořizování, nebo dokonce půjčování. Samozřejmé je dbát na dostatečnou bezpečnost, jelikož následky pádů bývají leckdy nepříjemné. Každopádně pokud jezdíte na elektrokoloběžce, možná si pokládáte otázku, zda jezdit v nepříznivých podmínkách, konkrétně v zimě i ve sněhu. Jak to tedy doopravdy je?

Technicky vzato byste neměli jezdit na elektrokoloběžce v zimě, hlavně když napadne sníh. Každopádně pokud patříte k nebojácným řidičům, měli byste dodržovat určité zásady. Základem bezpečné jízdy je oblečení, které zaručí, že zůstanete v teple, jedná se přeci o něco jiného, než když řídíte kolo, kde vykonáváte nějaký pohyb a zahřejete se.

Mohlo by vás zajímat:  Trackery sbírající data při spánku mohou být nápomocné i rizikové

Volba správných pneumatik a péče o baterii

Po vhodném oblečení byste měli přejít k prvkům bezpečnosti i na samotném stroji. Začít byste měli u pneumatik, což je jediné, co dělí torzo koloběžky a vás od terénu. Stejně jako u automobilů i zde máte možnost si zakoupit zimní pneumatiky, dokonce existují i s hroty přímo do sněhu.

Dalším bodem zájmu by měla být baterie. Jak to bývá u většiny elektro vozidel, i zde je s klesající teplotou zhoršená výkonnost, a tudíž i samotný dojezd. Na co si tedy dávat pozor?

  • Před samotným výjezdem udržujte baterii v teple, respektive mimo chladné teploty.
  • Po skončení jízdy přineste baterii do pokoje, aby se zahřála pozvolna na pokojovou teplotu.
  • Zvyšte počet nabití.
  • Nikdy neurychlujte proces zahřívání.
Mohlo by vás zajímat:  Snížení kvality videa na YouTube ušetří internetová data
Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na čistotu

­Během jízdy na elektrokoloběžce v takovém terénu jste vystaveni zvýšenému riziku znečištění blátem, sněhem a rozbředlým sněhem. Dbejte na čistotu, abyste předešli korozi nebo dalším potížím spojeným se špínou a vodou. Používejte sprej na ochranu proti korozi. Rozhodně buďte obezřetní a vyvarujte se namočení nevoděodolných částí.

Změňte styl jízdy

Jiné podmínky terénu si žádají také změnu samotného stylu jízdy. Rozhodně se vyvarujte trhavých a náhlých pohybů, určitě se vyplatí jezdit opatrně a stabilně. Dávejte také větší pozor na ostatní účastníky dopravy a předvídejte možné situace. Vyhýbejte se větším kalužím, abyste nenajeli na místo, kde se mohou nacházet výmoly nebo jiné díry. Při jízdě v noci používejte reflexivní prvky nebo nejlépe rovnou reflexní oblečení.

Mohlo by vás zajímat:  Použité baterie nikdy nepatří do směsného odpadu. Správná recyklace přispěje k ochraně planety

Po přečtení článku rozhodně nemusíte schovávat elektrokoloběžku a čekat, až se oteplí, stačí pouze dodržovat výše zmíněné rady.

Zdroj: https://rideaike.com/blog/electric-scooter-in-winter/