Šikovné aplikace pohlídají množství snězeného masa. Odlehčit svému tělu a žít zdravěji nikdy nebylo snazší

Šikovné aplikace pohlídají množství snězeného masa. Odlehčit svému tělu a žít zdravěji nikdy nebylo snazší

Chcete jíst méně masa, ale nevíte, jak na to? Zkuste si udělat bezmasé pokrmy, které mohou být stejně chutné, jako kdyby v nich bylo maso. Pomoci vám mohou mobilní aplikace, které už jsou dnes natolik vychytané, že vám vymyslí jídelníček, který vám bude po chuti. S jejich pomocí pak můžete přestat jíst maso úplně, ale můžete si maso jen v některých případech odpustit. Jaké aplikace budou nejlepší?

Proč chcete omezit spotřebu masa?

Nezáleží na důvodu, proč chcete oželit maso. Možná chcete jen ušetřit několik zvířat, možná máte pocit, že vám maso nesvědčí ze zdravotních důvodů. V každém případě si můžete stáhnout aplikace, které vám pomohou snížit spotřebu masa, a vy tak budete mít lepší pocit. Jaké aplikace to jsou? Začněte nový život bez masa nebo se postupně naučte, jak bez něj vařit.

Mohlo by vás zajímat:  Fotky a videa z Facebooku jde snadno přesunout jinam. Všechna data tak zůstanou v bezpečí

Jestliže milujete bůček nebo tatarský biftek, asi bude těžké se masa úplně vzdát. To samozřejmě nemusíte. Aplikace vám jen pomohou nastartovat zdravější život. Můžete si do nich denně zapisovat, kolik masa jste snědli a v jakou denní dobu. Některé z nich vyhodnotí, kdy je maso nevhodné jíst a kdy si ho naopak dát můžete. Aplikace Less Meat vám dokonce spočítá, jak moc šetříte životní prostředí tím, že maso jíst nebudete.

Zdroj obrázku: Freepik

Chcete ušetřit nejen zvířata, ale také vodu?

Dbáte na to, kolik spotřebujete vody? Rozhodně by vám neměla v telefonu chybět aplikace Meatless, která je velmi podobné předchozí, kterou jsme představili. Vypočítá, kolik vody a oxidu uhličitého jste ušetřili. Kromě toho vám prozradí některé recepty, samozřejmě bez masa. Můžete si zavést například jeden den, kdy maso vůbec jíst nebudete, a postupně takové dny přidávat. Možná vám bude jeden den bez masa vyhovovat, takže nebudete muset nic dalšího měnit.

Mohlo by vás zajímat:  "Měli jste říct, že jste nemoderní a neberete karty. Hotovost u sebe nenosím," řekl jsem obsluze při placení

Důležité je umět dodržovat pravidelnost. Pokud se rozhodnete, že si maso jeden den odpustíte, opravdu tak dělejte a nešiďte nejen sami sebe, ale ani aplikace. Některé mají skvělé uživatelské rozhraní a díky nim si můžete snadno zjistit, kdy jste maso jedli nejvíce. Quit Meat je skvělou volbou pro začínající vegetariány.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/mobile-apps-eat-healthier-reducing-meat-diet/