Při převozu powerbanky letadlem platí přísná pravidla

Pokud se chystáte letět a plánujete vzít si s sebou powerbanku, měli byste vědět, že to není tak jednoduché. Letecké společnosti mají přísná pravidla ohledně přepravy těchto zařízení, a mohou je dokonce i zabavit. Pokud se tedy chystáte na delší cestu letadlem a potřebujete si s sebou vzít powerbanku, je důležité si nejprve prostudovat pravidla vaší letecké společnosti.

Pravidla pro přepravu

Podle pravidel většiny leteckých společností nesmí kapacita powerbanky překročit 27 000 mAh. Pokud máte powerbanku s vyšší kapacitou, měli byste se předem obrátit na kontaktní centrum a zjistit, zda je povolena pro daný let. Některé letecké společnosti povolují i powerbanky s kapacitou až 43 000 mAh, ale vždy záleží na konkrétním letu a podmínkách.

Je důležité také zajistit, aby byla powerbanka na dobře přístupném místě a aby byla kapacita jasně specifikována. Pokud potřebujete vzít s sebou dvě powerbanky, měli byste zajistit, aby jejich kapacita dohromady nepřekročila stanovený limit. Nikdy nedávejte powerbanku do odbaveného zavazadla, jinak hrozí její zabavení.

Mohlo by vás zajímat:  Okolo notebooků stále koluje řada mýtů. Tohle jsou největší nesmysly, kterým nemá cenu věřit
Zdroj obrázku: Freepik

Nejedná se jen o powerbanky

Při přepravě jiných akumulátorů, jako jsou nabíječky telefonů nebo digitálních fotoaparátů, je třeba dodržovat stejná pravidla. Výkon baterie nesmí překročit 100 Wh a nelze je převážet v odbavovaném zavazadle. Pokud potřebujete přepravit baterii s vyšším výkonem, měli byste kontaktovat leteckou společnost předem.

Pokud si tedy chcete s sebou na letadlo vzít powerbanku nebo jiný akumulátor, měli byste se předem informovat o pravidlech letecké společnosti a zajistit, aby byly splněny všechny požadavky. Tak můžete bez problémů udržovat své zařízení nabité a připravené na použití během cesty.

Zdroj: https://www.davestravelpages.com/can-you-take-a-powerbank-on-a-plane/