S Android Auto je jízda vždy bezpečnější i zábavnější. Poznejte vše, co nabízí

Máte mobilní telefon se systémem Android? Můžete využít služeb Android Auto, zatímco řídíte svůj automobil. Android Auto usnadňuje bezpečný přístup k hudbě, navigaci a dalším aplikacím během jízdy.

Android Auto je určený pro podporovanou infotainment jednotkou ve vašem automobilu. Google dříve nabízel verzi Android Auto přímo na displeji vašeho telefonu. Nyní je ale tato možnost nedostupná. Místo toho použijte režim jízdy Asistenta Google, který je podobný.

Asistent Google

Hlasové příkazy jsou prvky bezpečnosti během jízdy. Tyto hlasové příkazy Android Auto s podporou Google Asistenta jsou zásadní pro zvládnutí této funkce. Tento asistent vám umožňuje nejenom rychlý přístup k informacím, ale je to také nejbezpečnější způsob jízdy. Nemusíte sahat po telefonu, abyste přepnuli písničku nebo vytočili číslo.

Mohlo by vás zajímat:  "Lituji, že jsem si elektromobil nekoupil dřív. V zimě není nic lepšího," chlubí se řidič Pavel
Zdroj obrázku: Freepik

Stáhněte si aplikace kompatibilní se systémem Android Auto

Android Auto nepodporuje spoustu aplikací, aby zamezil rozptylu během jízdy. I přes to všechno nabízí stále široký výběr. Chcete-li zobrazit aplikace, které jsou kompatibilní se systémem Android Auto, navštivte stránku pro Android Auto na Google Play. Nejlepší aplikace jsou:

  • pro hudbu: Pandora, Spotify, YouTube Music, Amazon Music,
  • zprávy: Facebook Messenger, WhatsApp, Kik, Telegram,
  • rádio: iHeartRadio, Simple Radio a další.

Pro navigaci jsou Mapy Google integrovány do systému Android a spolupracují s Android Auto. Můžete využít také jiné aplikace, jako je Waze.

Mohlo by vás zajímat:  Pomocí známých metod jezdím za pár litrů. Ale když vyjedu do provozu, často na mě blikají a troubí

Nastavte si výchozí přehrávač hudby

Nastavte si výchozí přehrávač hudby, můžete tím předejít různým zmatkům a zbytečným nervům při zadávání požadavků. Výchozí přehrávač hudby si nastavíte přímo v nabídce Android Auto klepnutím na Google Asistenta a otevřete příslušné možnosti pro svůj účet. Na této stránce přejděte dolů na položku Hudba, kde se zobrazí seznam nainstalovaných hudebních služeb, a nastavte si, jaký chcete. Jakmile toto uděláte, veškerý přehrávaný a hledaný obsah bude spojený s vybranou aplikací.

Zdroj: https://www.autoexpress.co.uk/car-tech/96496/what-is-android-auto-full-review-and-user-guide