3 tipy, jak zatočit s neustálou únavou: s kávou opatrně a pozor na technologie

V dnešním světě se jedná o velice běžnou věc. Moderní život je hektický a občas chybí energie, aby člověk mohl normálně fungovat, natož podávat vysoké výkony. Často se tak setkáme se situací, kdy lidé využívají rychlé stimulanty (kávu, cukr nebo energy drink). Tato metoda sice může na chvíli nakopnout energií, ale velmi rychle dojde k prudkému poklesu.

Spoléhat se pravidelně na rychlé stimulanty není dobrým rozhodnutím pro zdraví. Pokud cítíte únavu, zapomeňte na energetické nápoje, potraviny s vysokým obsahem cukru atd. Pojďme si ukázat, jaké alternativy existují.

Mohlo by vás zajímat:  Bernard se ptá na kvalitu piva zákazníků přímo u výčepu

Buďte v kontaktu s přírodou po probuzení

Jakmile se probudíte, je pro tělo prospěšný čerstvý vzduch a sluneční svit. To vám pomůže nastavit správné priority ve vašem těle, kdy během dne budete plní energie a v noci naopak připraveni jít spát. Jaké benefity můžete tedy načerpat návštěvou venkovního prostředí?

  • Vitamín D,
  • serotonin,
  • melatonin.
Zdroj obrázku: Freepik

Zůstaňte hydratovaní po celý den

Velice důležitým bodem je dostatečná hydratace během dne. Nezapomínat na dostatek vody se může někdy zdát jako problém. Setkáme se totiž s různým rozptýlením v podobě kávy nebo nealkoholických nápojů, ale zapomínáme na vodu. Nahrazení vody nealkoholickými nápoji není úplně šťastné rozhodnutí. Pokud máte problémy s pravidelným pitím vody, zkuste aplikaci Water Reminder – Daily Tracker.

Mohlo by vás zajímat:  Meditace přinese zklidnění i nové nápady. Pracovní nasazení lze díky ní s přehledem zvládnout

Dostatek spánku

Spánek je důležitou součástí jak po psychické, tak i po fyzické stránce. Délka spánku je u každého člověka individuální záležitost. Zatímco někteří potřebují devět hodin, jiní si vystačí s pěti hodinami. Pokud máte problémy s usínáním v naprostém tichu, zkuste si zapnout na pozadí potichu podcast, kde si můžete nastavit časovač vypnutí. Použití televize totiž není moc vhodným způsobem kvůli modrému světlu. Nezapomeňte si také nastavit režim „Nerušit“, abyste předešli ruchu, který by vám mohl komplikovat usínání a narušit i samotný spánek.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/sleep-and-tiredness/self-help-tips-to-fight-fatigue/