Inteligentní kamera si během fotbalového zápasu spletla balón s plešatou hlavou

Inteligentní kamera si během fotbalového zápasu spletla balón s plešatou hlavou

O tom, že ani umělá inteligence není neomylná, se přesvědčili diváci fotbalového zápasu ve Skotsku. Došlo zde k celkem vtipné příhodě, kdy si inteligentní kamera spletla plešatou hlavu rozhodčího s balónem a prakticky větší část zápasu byla centrem dění právě hlava tohoto chlapíka. Někteří fanoušci to brali s humorem, ale velká část se po tomto zápasu nebránila i ostřejším slovům a nadávkám.

Inteligentní kamery ve sportovních zápasech

Inteligentní kamery se používají pro zaznamenávání sportovních zápasů už nějakou dobu a pro její použití se rozhodl i skotský fotbalový tým Inverness Caledonian. Jelikož v době zápasu byla pandemie v plném proudu, sáhli po tomto řešení, aby se zápas mohl dostat k co největšímu počtu fanoušků. Jenže jejich premiéra při použití této technologie vedla k povedenému faux pas a komické situaci na hřišti.

Mohlo by vás zajímat:  Počítačové hry a jejich vliv na lidské zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Místo míče po celý zápas plešatá hlava rozhodčího

Jelikož se zápas odehrával v době pandemie a byla zrovna platná všemožná opatření, konal se bez podpory televizního štábu, a vše tedy leželo na bedrech právě zmíněné inteligentní kamery. Ta je za normálních okolností nastavena a naprogramována tak, že bez problému rozezná míč na hřišti a neustále se na něj zaměřuje. Ovšem, nikdo nepočítal s tím, že jeden plešatý chlap dokáže kameru takto rozhodit. Diváci si tak museli během tohoto zápasu zvyknout na to, že v tomto fotbalovém zápasu nehraje míč hlavní roli. Dokonce přišli o jeden gól, který kamera nezaznamenala.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikace pro Android, které usnadní psaní knihy

Jak sami vidíme na tomto případu, umělá inteligence nám sice může hodně ulehčit život, ale nemůžeme se na ni stoprocentně spolehnout a minimálně ještě nějaký čas, než bude vše doladěné k dokonalosti, budeme muset spoléhat na lidskou přítomnost.

Zdroj: https://indianexpress.com/article/trending/trending-globally/ai-camera-mistakes-referees-bald-head-for-ball-follows-it-through-the-scotland-match-6911260/