Tyto aplikace naučí děti vypořádat se s každou situací. Lépe porozumí emocím i vztahům

Tyto aplikace naučí děti vypořádat se s každou situací. Lépe porozumí emocím i vztahům

Všichni rodiče by měli podporovat duševní a emociální zdraví svých ratolestí. Každý, kdo se svým způsobem zapojuje do výchovy dětí (rodiče, pečovatelé, vychovatelé i učitelé), hraje klíčovou roli při pomoci dětem naučit se chovat, zvládat své emoce a vyrovnat se strachem a úzkostí.

Bouncy the People Trainer

Bouncy the Service Dog je animovaný třínohý pes, který představuje odolnost a vytrvalost, aby pomohl dětem ve věku 4–6 let rozvíjet dovednosti a myšlení potřebné k úspěchu. Malí žáčci navrhnou své vlastní avatary, aby si mohli zahrát v kresleném příběhu, který je naučí, jak se vypořádat s krizovými situacemi.

Mohlo by vás zajímat:  Změnit čas v systému Windows lze dvěma způsoby. Oba zvládne snadno úplně každý

Děti budou tuto hru milovat, jelikož je zábavná, náročná a nabízí zajímavé odměny. Mezitím se učí kritickým emočním dovednostem, které povedou k úspěchu ve všech výzvách, s nimiž se mohou setkat. Na své cestě se naučí navazovat přátelství, ovládat své chování, učit se číst a počítat. V Ripple Effects je k dispozici několik aplikací Bouncy, ale tato bezplatná ukázka je skvělým úvodem do tohoto světa.

Zdroj obrázku: Freepik

Calm

Cvičení meditace a všímavosti je fantastickým způsobem, jak posílit duševní zdraví. Pokud používáte aplikaci Calm, možná jste narazili na možnost Calm Kids, ke které máte přístup z karty Discover. Calm Kids obsahuje velké množství zdrojů, které naučí vaše děti meditačním dovednostem bez ohledu na věk.

Mohlo by vás zajímat:  Pronájem skladů versus vlastní skladové prostory: Co se vám vyplatí?

Pro nejmenší děti jsou zde nachystány různé ukolébavky a pohádky ke spaní. Pro starší děti jsou zde klasické pohádky a mohou se naučit meditovat společně se svými oblíbenými postavami. Můžete si vybrat ze seznamu, o kterou pohádku máte zájem.

Moody

Další aplikací pro podporu duševního zdraví dítěte je Moody. Pomocí tohoto deníku si mohou děti zaznamenat svou náladu pomocí několika klepnutí místo psaní dlouhých odstavců. Zdarma je tato aplikace až pro 15 vstupů a její použití je velice snadné. Aplikace zde nabízí vybrat si z více než 1 000 ikon pro zaznamenání nálady, aktivit, a dokonce i počasí. Děti zde mohou přidávat i fotky a různé poznámky. Používání aplikace zabere vašemu dítěti pár minut a ve statistikách získáte přehled o všech informacích zaznamenaných vaším dítětem.

Zdroj: https://www.educationalappstore.com/best-apps/5-best-mental-health-and-wellbeing-apps-for-kids