Konkurenční kancelářské balíčky nabídnou stejnou kvalitu jako Microsoft Office zcela zdarma

Konkurenční kancelářské balíčky nabídnou stejnou kvalitu jako Microsoft Office zcela zdarma

Určitě každý z vás zná kancelářský balíček na zpracovávání textů, tabulek nebo prezentací od Microsoftu. Ovšem ne každý už ale ví, že Microsoft Office není jediný a dá se pořídit spousta bezplatných alternativ, které toho také umí dost.

Microsoft Office, skládající se hlavně ze tří nejpoužívanějších částí – Powerpointu, Excelu a Wordu – se dá pořídit v rámci ročního předplatného za 70 dolarů nebo za sedm dolarů měsíčně pro jeden počítač, nebo je zde možné pořídit si rodinné účty, které jsou až pro šest uživatelů za 100 dolarů ročně nebo 10 měsíčně. Ovšem je tady i několik alternativ, které nám podobné, nebo dokonce stejné funkce poskytnou zdarma. Podíváme se na několik z nich.

Nejlepší open-source projekt

LibreOffice je open-source projekt, který byl původně součástí jiného projektu jménem OpenOffice. LibreOffice si můžete pro své osobní použití stáhnout zcela zdarma na všechny tři hlavní platformy. Tedy na Windows, Linux a Mac. Jelikož se ale jedná o open-source projekt, mějte na paměti, že nemá k dispozici žádnou podporu nebo asistenci. Stahujte jej pouze tehdy, když víte, že si poradíte sami, protože oficiálně vám nikdo nepomůže.

Mohlo by vás zajímat:  Převoz elektroniky letadlem má přísná pravidla. Kdo na ně myslí, vyhne se zbytečným problémům
Zdroj obrázku: Freepik

Google Disk nabídne vše, co potřebujete

Další oblíbenou bezplatnou alternativou je Disk Google. Pochází sice od jednoho z největších konkurentů Microsoftu, ale na rozdíl od něj poskytuje všechny tyto kancelářské programy zcela zdarma. Navíc oproti zmíněnému LibreOffice disponuje i velmi kvalitní podporou a obsahově je srovnatelný s balíčkem, který poskytuje Microsoft Office. Všechny aplikace od Google k tomu využívají cloudové uložiště, takže máte svá data bezpečně uložena na serverech Googlu.

iWork je již dostupný pro všechny

Poslední alternativu budou znát hlavně uživatelé Applu. Pokud vlastníte Mac, pak jste jistě byli seznámeni s jejich vlastní office sadou jménem iWork. Tato služba byla dlouhou dobu exkluzivní pouze pro uživatele vlastnící počítače Mac, ale nově je k dispozici pro všechny a zdarma. Nicméně pokud jste zvyklí na Microsoft Office, je možné, že zde budete mít ze začátku větší problém s orientací.

Mohlo by vás zajímat:  Správná klávesnice je základ pro pohodlnou práci i hraní her. Každá nabízí něco jiného

Z tohoto seznamu by si měl vybrat každý, kdo hledá alternativu Microsoft Office zdarma.

Zdroj: https://fossbytes.com/best-alternatives-microsoft-office/