Podvodníci se nevyhýbají ani Redditu. Cílí na citlivé údaje, finance i kryptoměny

Reddit je oblíbeným místem pro různé diskutování a rozebírání koníčků, filmů, her nebo pro hledání rady, zkrátka zde najdete téměř cokoliv. Nicméně i na tomto perfektním místě na vás mohou čekat potencionální hrozby, na které byste si měli dávat pozor. Ať už patříte k členům, nebo se chystáte založit Reddit účet, dávejte si pozor na následující podvody.

Catfishing

Catfishing je klamavá praktika pachatelů, již se vydávají za někoho jiného. S takovými lidmi se můžete často setkat na seznamkách za účelem trollení, zahnání nudy nebo v horším případě kvůli vymámení peněz. Způsobů, jak vytáhnout peníze z oběti, je spousta. Pachatel může hrát na city s žádostí o přispění v podobě poslání peněz na PayPal. Proto ověřujte osobu na druhé straně, jak jen to jde, třeba videohovorem. Kdokoliv se vám zdá podezřelý, raději ukončete konverzaci a styk.

Mohlo by vás zajímat:  Uplynulo 50 let od prvního hovoru z mobilního telefonu
Zdroj obrázku: Freepik

Podvody s kryptoměnou

Na Redditu se můžete stát součástí komunity, která obchoduje s kryptoměnami a celkově se zajímá o obchodování s tímto typem měny. Po připojení do takových komunit si dávejte pozor na různé podvody ohledně nových měn nebo nabídek se zdvojnásobením vaší kryptoměny. Tento systém podvodníků je mnohem propracovanější, než byste možná čekali, tito podvodníci chytře spolupracují, aby mohli v oběti navodit pocit bezpečí.

Phishingové podvody

Phishing je kybernetický útok, ve kterém se podvodník vydává za důvěryhodnou osobu s cílem ukrást osobní údaje. Tyto útoky bývají prováděny prostřednictvím e-mailu, zpráv, ale také sociálních sítí. Reddit nabízí možnost zasílání zpráv mezi sebou s přesvědčivou kopií, kterou si můžete snadno splést s originální.

Mohlo by vás zajímat:  Herní myši jsou na vrcholu. Ergonomie, perfektní snímání i lehkost umocní zážitek ze hry

I když si možná říkáte, že oběti musely být hloupé a naivní, když kliknuly na daný odkaz, nebuďte tak sebevědomí, i vám se totiž může přihodit taková situace. Není to nic příjemného, existují totiž daleko horší případy než jen útok na subreddity.

Zdroj: https://news.sky.com/story/reddit-cyber-attack-security-upgrade-warning-for-users-after-sophisticated-scam-targets-forums-staff-12807487