Google Chrome přichází se stále lepšími funkcemi. Využít lze zabezpečení Face ID a spořič paměti

Google Chrome patří k nejpopulárnějším webovým prohlížečům na světě. Denně využívají jeho služeb miliony lidí po celém světě, a to především kvůli jeho možnostem a dennímu nastavení. Jenomže to není vše, věděli jste, že Google Chrome oplývá spoustou skrytých funkcí, které mohou vylepšit váš zážitek z prohlížení? Pojďme se podívat na ty nejlepší z nich.

Uzamčení anonymního režimu pomocí Face ID v Chrome pro iOS

Google Chrome nedávno ohlásil novinku v podobě uzamčení anonymního režimu prostřednictvím Face ID. Tato funkce je navržena tak, aby uživatelům poskytovala další vrstvu ochrany osobních údajů a zabezpečení. Chcete-li funkci aktivovat, postupujte následovně:

  • Otevřete aplikaci Chrome a přejděte na Nastavení pomocí tří teček.
  • Přejděte do sekce Soukromí a zabezpečení a zvolte Uzamknout anonymní karty pomocí Face ID.
  • Poté napište do adresního řádku „chrome://flags“ a vyhledejte Ověření zařízení režimu inkognito, abyste aktivovali funkci.
Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní ochrana displeje předejde zbytečným nákladům: telefon zabezpečí při pádu i před poškrábáním

Nyní, když otevřete kartu, budete nuceni naskenovat svůj obličej pro aktivaci funkce.

Zdroj obrázku: Freepik

Uspořádejte si karty podle názvu

Funkce pojmenování oken umožňuje uživatelům přizpůsobit názvy jednotlivých oken prohlížeče. To může být užitečné pro ty, kteří mají otevřených více oken současně a chtějí rychle prohlížet jednotlivé karty. Stačí otevřít nové okno a pravým tlačítkem na myši kliknout na záhlaví okna a přejmenovat ho. Jakmile přejmenujete okno, zobrazí se název v záhlaví okna a na hlavním panelu Windows nebo v docku macOS. To vám pomůže rychle a efektivně listovat mezi jednotlivými okny.

Mohlo by vás zajímat:  S klávesovými zkratkami je používání Firefoxu rychlejší, snadnější i zábavnější

Režim spořiče paměti

Režim spořiče paměti je funkce prohlížeče Google Chrome, která pomáhá spravovat využití paměti. Je-li povoleno, snižuje množství paměti využívané prohlížečem tím, že deaktivuje určité funkce, čímž bude v mnoha nepotřebných procesech na pozadí. Pro povolení funkce stačí zadat do adresního řádku „chrome://flags/“ a stisknout Enter. Vyskočí nové okno s vyhledáváním, kde můžete vyhledat funkci Povolit režim úspory baterie. Zde přepněte z výchozího do možnosti Povolit.

Zdroj: https://www.howtogeek.com/736346/how-to-lock-incognito-tabs-with-face-id-in-chrome-for-iphone/