Nastavte svou Wi-Fi pro hosty správně. V bezpečí pak budou oni i vy sami

Nastavte svou Wi-Fi pro hosty správně. V bezpečí pak budou oni i vy sami

Dneska jsme si pro vás připravili návod, jak připravit síť pro vaše hosty. Ti tak budou moci bezpečně používat vaši domácí Wi-‍Fi a bezpečně s nimi můžete sdílet heslo.

Nejprve povolte svou internetovou síť pro hosty

Většina moderních routerů má již v sobě zabudovanou možnost vytvoření samostatné Wi-Fi sítě pro hosty. Tato nově vytvořená síť má samozřejmě přístup k internetu, ale nemá přístup k síťovým zdrojům. Tím se rozumí například složky sdílené v síti, tiskárny a další připojená zařízení. Tuto síť povolíte z vašeho rozhraní routeru, nejlépe z mobilní aplikace. Novou síť pojmenujte podle potřeby a zvolte heslo, které budou hosté používat.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení udrží baterii dlouho v kondici. Přestaňte věřit zažitým mýtům

Aktualizujte firmware vašeho routeru

Pokud se chcete vy i vaši hosté cítit v bezpečí, pak se postarejte o to, aby byl firmware vždy aktualizován na nejnovější verzi. Díky tomu budete mít jistotu, že napadení vašeho zařízení bude pro útočníky velký problém. Být vždy aktuální je to nejdůležitější pro vaši bezpečnost.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte, zda nejste napadeni malwarem

Tento krok není úplně nutný, ale pokud si chcete být jistí, nic s tím nezkazíte. Pokud nechcete, aby se vaši hosté nakazili nějakým tímto škodlivým parazitem, proveďte kontrolu jakýmkoliv softwarem proti malwaru. Pokud nic nenajde, pak se nemusíte bát povolit přístup vašim hostům.

Mohlo by vás zajímat:  Nefunkční levé tlačítko lze ve Windows 10 vyřešit vícero způsoby

Odstraňte nechtěné uživatele

Pokud se už u vás protočila spousta hostů, přátel a známých, měli byste tento seznam zase po čase promazat. Tito lidé totiž mají stále přístup, a pokud to není nezbytně nutné, pak by už ho mít neměli. Navíc čím více uživatelů je najednou připojeno, tím větší zátěž to pro vaši síť je. Ale to vám zajisté nemusíme připomínat.

Teď už byste měli být připraveni na příval hostů a ti se mohou bezpečně a bez problému připojit díky tomuto návodu k vaší síti. A spokojení hosté a přátelé se vždy rozhodně rádi vracejí.

Zdroj: https://www.hellotech.com/guide/for/how-to-set-up-guest-wifi-network