S několika tipy nabídne Google vždy lepší výsledky vyhledávání

Nejpoužívanějším vyhledávačem na internetu je Google. Většina uživatelů vyhledává informace právě přes něj. Je jedno, jestli hledáte nějaký podnik, návod, nebo historii. Nicméně čím více informací se na internetu nachází, tím spíše se může stát, že vaše požadavky se neshledají s vaším zájmem. Abyste tedy zvýšili šance na vyhledání požadovaného obsahu, vyzkoušejte některé z následujících tipů.

Buďte konkrétnější

Čím více budete přesnější, tím větší máte šanci na přesný výsledek. Proto se soustřeďte na klíčová slova, jež nejlépe popisují váš záměr vyhledávání. Poptávky se dělí na short-tail a long-tail. Krátké se skládají ze tří až pěti slov, zatímco dlouhé z více. Rozdíl mezi těmito klíčovými slovy přesahuje jejich délku. Proto je tedy rozdíl, když zadáte „Nejbohatší lidé na světě“ nebo „Nejbohatší lidé na světě v roce 2023“.

Mohlo by vás zajímat:  Nejnovější trendy v IT, kterým bude patřit následující rok
Zdroj obrázku: Freepik

Uveďte název

Při vyhledávání můžete zefektivnit potencionální výsledky tím, že zadáte název konkrétní stránky, odkud chcete převážně čerpat výsledky. Pro vyhledávání přes určité stránky zadejte „site: název internetové stránky“ a zadejte text vyhledávání. Pokud má web relevantní informace, bude to první výsledek na stránce, po kterém budou následovat podobné výsledky ze stejného webu, než Google přejde k výsledkům ostatních stránek. Tento způsob vyhledávání také napomáhá eliminovat různé reklamy a sponzorované stránky.

Využijte nástroj Advanced Search Tool

Velice málo využívaný nástroj je „Advanced Search Tool“ od společnosti Google. Tento nástroj je malá ikona ozubeného kola v pravém horním rohu stránky. Jakmile kliknete na tuto ikonu, otevře se rozbalovací nabídka s možností „Rozšířené vyhledávání“. Rozkliknutím této možnosti na vás vyjede nabídka s dalšími možnostmi ohledně vyhledávání. Vyhledávání můžete přizpůsobit také regionu, jazyku atd. Po potvrzení bude otevřena nová stránka s výsledky. Můžete zde využít různé operátory se symboly, díky kterým můžete zefektivnit vyhledávání.

Zdroj: https://www.aarp.org/home-family/personal-technology/info-2021/tips-to-use-search-engines.html