Vyhledávač DuckDuckGo zajistí téměř stoprocentní anonymitu. Všechny hrozby ale nesmaže

Webové vyhledávače jsou velice užitečným pomocníkem. Globálně je převážně využíván Google vyhledávač, v naší zemi je známý Seznam. Jaké další se ale nabízí jako vhodné alternativy? Toho, kdo má rád anonymitu, potěší vyhledávač DuckDuckGo.

Tento vyhledávač dbá především na soukromí uživatele. Neukládá historii vyhledávání a blokuje jakékoli soubory cookies, které monitorují a sledují vaše online aktivity. V anonymním režimu můžete volně brouzdat stránkami, sociálními sítěmi, nakupovat online a provádět další aktivity, aniž byste se museli bát o své soukromí.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení a ochrana před extrémními teplotami prodlouží životnost baterie v telefonu

Co nabízí?

Vyhledávač nabízí rychlý způsob vyhledávání pomocí zkratek. Obsahuje také tři základní funkce, o jaké se jedná?

  • Bang zkratky
  • Fire
  • Nekonečné posouvání

Všechny tři funkce jsou unikátní. Bang zkratky jsou výborné proto, že nemusíte navštívit konkrétní stránky, stačí napsat například „!amazon [product]“. Funkce Fire vymaže data ze všech otevřených karet a také všechny soubory cookies a historii jedním kliknutím.

Jak si stojí v porovnání s ostatními?

Hlavním rozdílem mezi DuckDuckGo a ostatními je úroveň soukromí. Zatímco Google či Bing sdílí informaci s webem, tak u DuckDuckGo je to naopak. I když se některé vyhledávače tváří, že vás nestopují ani v anonymním režimu, je to lež. Oproti tomu DuckDuckGo můžete věřit.

Mohlo by vás zajímat:  Propojit dvě zařízení lze nejen přes Bluetooth. Nabízí se bezdrátové i kabelové alternativy
Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Abychom neukazovali pouze na pozitivní stránky tohoto vyhledávače, pojďme se podívat na nevýhody. Možná jste přišli už na první, a ano, opravdu se jedná o neukládání historie. Další nevýhodou je nedostatek služeb v porovnání například s Google. A třetí nevýhodou je nulová ochrana vůči nebezpečí pramenícího z internetu.

Obecně je tento vyhledávač považován za bezpečný, ale neznamená to, že jste v bezpečí před viry, phishingovými weby a dalšími hrozbami. Nejlepším rozhodnutím pro vás je určit si, zda jste permanentním uživatelem, nebo ne. Pokud toužíte po soukromí, určitě vyzkoušejte DuckDuckGo.

Zdroj: https://www.cyberghostvpn.com/en_US/privacyhub/is-duckduckgo-safe/