Facebook usnadňuje komunikaci i sdílení zážitků. Zároveň je plný dezinformací a osobních útoků

Facebook usnadňuje komunikaci i sdílení zážitků. Zároveň je plný dezinformací a osobních útoků

I když ne hned, po nějaké době od svého vydání nám Facebook změnil vnímání světa, ať už virtuálního, nebo toho reálného. Příští rok oslaví 20 let od svého založení. Než se dostal do popředí našich životů, trvalo to zhruba další 4 roky. V USA tato platforma fungovala, ale v Evropě, respektive České republice, začal být používán zhruba v roce 2009, kdy se objevovaly první profily. Jakým způsobem změnil Facebook náš život?

Jak zlepšil Facebook naše životy

I když je vnímán Facebook spíše v negativním světle, nebylo tomu tak vždy, ne nadarmo si získal okolo 2 miliard uživatelů. Facebook patřil k několika sociálním sítím, které lidi spojovaly, ale k tomu nabízel i něco navíc. Jako například pořádání různých událostí, sdílení vzpomínek, zveřejňování fotografií či videí a označování lidí. Během covidu byla hojně využívána seznamka. Mohli jste se seznámit v tomto období s různými lidmi, s kterými jste se mohli po rozvolnění setkat.

Mohlo by vás zajímat:  Vodoznak v upraveném videu nemusí zůstat. Tři online nástroje si s ním poradí
Zdroj obrázku: Freepik

Facebook je také skvělým místem, jak najít staré přátele, na které nemáte kontakt. Facebook je unikátní i v tom, že čas od času zobrazí staré příspěvky, u kterých můžete s nostalgií zavzpomínat společně s dalšími lidmi. Facebook je také místem, kde můžete začít podnikat a rozjet svůj business.

Jak Facebook zhoršil život

Vedle pozitivních účinků zde musí být také ty negativní. Hlavním problémem se jeví dezinformace. Ať už se jedná o jakékoliv téma, v záplavě článků se můžete snadno ztratit a začít věřit něčemu, co nemusí být pravda. Samozřejmě je na vás, jestli tyto články budete číst a poté hledat jiné zdroje, ale je spousta lidí, co věří prvnímu článku, který uvidí.

Mohlo by vás zajímat:  Než se objevil Facebook: přelom tisíciletí otevřel cestu online komunikaci, založit profil a chatovat mohl každý

Čím více lidí Facebook používá a čím více uživatelů se zapojuje do různých diskuzí, tím více vidíme různé střety názorů. Kolikrát je situace vyostřená takovým způsobem, že lidé schovaní za svými telefony či monitory jsou schopni chovat se vulgárně, vyhrožovat nebo zbytečně trolit.

Zdroj: https://www.aplustopper.com/facebook-advantages-and-disadvantages/