Nejúčinnější modely elektromobilů podle Fueleconomy. Tesla není na prvním místě

Elektromobily by měly být čistější alternativou automobilů, jelikož nemají žádné výfukové emise. Ale co se týče účinnosti jednotlivých vozů, ne všechny pracují na stejný výkon. Co značka a typ modelu, to jiný dojezd za stejnou dávku energie. Jaké elektromobily jsou podle portálu Fueleconomy nejúčinnější?

2023 Lucid Air Pure AWD

Čekali byste na prvním místě elektromobil značky Tesla? My taky, ale podle Fueleconomy okupuje čelo Lucid, který sesadil Teslu nejen v dojezdu, ale také v dalších výkonnostních parametrech. Ve svém nejúčinnějším provedení Pure AWD (vybavené 19″ koly) Lucid Air dosahuje hodnocení 140 MPGe. Ano, zní to velice působivě, že Lucid dokázal vyrobit technologicky vysoce vyspělý sedan Lucid Air, velké luxusní vozidlo se všemi vymoženostmi. I když tato bárka vypadá, že nepatří k nejúčinnějším, opak je pravdou a strčí do kapsy, co se týče účinnosti, všechny modely Tesla a další konkurenty.

Mohlo by vás zajímat:  Znaky, že autobaterii je nejvyšší čas vyměnit
Zdroj obrázku: Freepik

Tesla Model 3 RWD

Model 3 RWD je super účinné elektrické vozidlo, které je mnohem dostupnější než Lucid Air Pure. Podle EPA vám Model 3 RWD ušetří přibližně až 6 500 amerických dolarů na nákladech za palivo v průběhu pěti let ve srovnání s průměrným novým vozem. Model 3 RWD má dohromady 132 MPGe a celkový dojezd 272 mil. Model 3 RWD patří k nejlevnějším vozům ve stáji Tesla s počáteční cenou 43 990 dolarů. Jestli netoužíte po rychlém modelu, je tento jako stvořený pro vás. Získáte totiž nejen dobrý vzhled, ale také levnější model než u modelu Performance.

Mohlo by vás zajímat:  Dvouspojková převodovka slibuje rychlejší a plynulejší řazení. Na řidiče ale čeká i několik nepříjemností

Tesla Model Y Long Range AWD

Tento model vyššího SUV vám poskytne dojezd až 330 mil (záleží na velikosti kol). EPA odhaduje, že jízda s modelem Y Long Range AWD vás celoročně vyjde na 600 dolarů. Jaké další modely skončily za bronzovou příčkou?

  • 2023 Chevrolet Bolt EV,
  • 2023 Hyundai Kona Electric,
  • 2023 Tesla Model S,
  • 2023 Kia EV6 Long Range RWD,
  • 2023 Chevrolet Bolt EUV.
Zdroj: https://fueleconomy.gov/feg/topten.jsp