Chatbot usnadní práci a ušetří hodiny hledání informací. Přesto lidský prvek stále nenahradí

Není tomu tak dlouho, co jsme si mohli všimnout různých chatbotů a nástrojů pro psaní s umělou inteligencí. V této oblasti chatboty ušly obrovský kus cesty a jsou schopny vygenerovat logický a gramaticky správný článek o 1 000 slovech na jakékoliv téma bezplatně. I když se tento způsob jeví jako pohodlný, nejsou dokonalé. Pojďme se podívat na důvody, které degradují vaši práci a snižují vaši důvěryhodnost.

Absence důvěryhodnosti

Systémy umělé inteligence mají obrovský rozsah. Prohledají miliony online zdrojů, aby poskytly tzv. výcuc informací s nejdůležitějšími fakty. Uživatelé tak dostávají spolehlivé odpovědi v oblasti vědy, matematiky a historie. I když se chatboty snaží o přesnost, získaná fakta neověřují, takže se můžeme setkat s různými chybami. ChatGPT můžete používat jako vyhledávač, jen jej neberte doslova vážně, pokud možno si ověřujte informace.

Mohlo by vás zajímat:  Twitter otravnými zvuky nešetří. Dopřejte si konečně klid a ztlumte upozornění
Zdroj obrázku: Freepik

Tvořte, nespoléhejte se na umělou inteligenci

Každé usnadnění dělá člověka línějšímlínějším. Málokdo umí přetavit toto ve svou výhodu a soustředit se na něco důležitějšího. Na první pohled se jeví využití služeb chatbotu jako výborná možnost oproti hodinám stráveným čtením různých výsledků na internetu nebo v knížkách. Jednou za čas se vyplatí využít služby chatbotu, pokud rozumíte dané tématice, ale určitě by neměl sloužit k instantnímu řešení problémů a úkolů.

Stále mají co dohánět

I když chatboty vygenerují na první pohled odborný text, pořád je to jen souhrn z neověřených zdrojů, které jsou k mání na internetu. Navíc si můžete všimnout i toho, že jak podáte otázku, tak chatbot odpovídá podobně. Chcete-li získat vhodnější informace, ověřte si fakta návštěvou renomovaných a důvěryhodných zdrojů. Porovnávejte také různé názory mezi sebou k získání lepších výsledků.

Mohlo by vás zajímat:  Výkon baterie v telefonu ovlivňují pády i extrémní teploty

Autoři často využívají platformy na bázi UI k urychlení psaní. Většina chatbotů vygeneruje tisíce slov za pár sekund, takže byste mohli upravit a publikovat nový blog za méně než 10 minut. Bohužel zde platí dvojnásob, že se jedná o kvantitu, ne o kvalitu. Nečekejte tedy žádný boom, co se týče publikace.

Zdroj: https://www.rfwireless-world.com/Terminology/Advantages-and-Disadvantages-of-Chatbot-technology.html