Zůstaňte fit i o dovolené. Každé místo nabízí příležitost dát si pořádně do těla

V první řadě dovolená je od toho, aby si člověk odpočinul, a to nejen psychicky, ale i fyzicky. Pokud ale patříte ke sportovním nadšencům a nedokážete si odpustit nějakou tu fyzickou aktivitu, máme pro vás tipy, jak si zpestřit dovolenou pohybem.

Plánujte dopředu

Plánování je základním předpokladem pro udržení vrcholné formy. Zapisujte si své tréninky do plánovače nebo využívejte pomoc aplikací, které vám budou plánovat tréninky. Každou fyzickou aktivitu si plánujte den předem, abyste se mohli připravit na následující den. Vždy je lepší plánování dopředu než to nechat na další den. Pouhá příprava oblečení na cvičení a sbalení všeho do sportovní tašky zvyšují pravděpodobnost zahájení fyzické aktivity.

Mohlo by vás zajímat:  Jak bude vypadat letadlo budoucnosti? Bude létat až 6 000 km/h
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte vše, co vám dané místo nabízí

Záleží, na jakém místě se nacházíte. Pokud jste na nějakém ostrově, který nenabízí moc možností, můžete leda běhat nebo cvičit pomocí vlastní váhy a pár nářadí. Pokud je možností více, můžete zkusit jízdu na kole, inline bruslení, návštěvu místní tělocvičny a spoustu dalšího. Nabízí se taky varianta vyzkoušet například pravý thajský box, respektive trénink, pokud trávíte dovolenou právě v Thajsku.

Sledujte taky místní akce, můžete narazit na různé běhy, závody, sportovní události a další, kterých se můžete zúčastnit, nebo je alespoň pasivně sledovat. Stačí zbystřit a být ostražitý, aby vaším očím nic neuteklo.

Mohlo by vás zajímat:  Vzít si elektroniku na pláž nemusí skončit dobře. Ochraňte svá zařízení před krádeží, poškozením i přehřátím

Prohlédněte terén

Ať už si vyberete jízdu na kole, nebo chůzi, určitě poznání daného letoviska je vždy příjemnou záležitostí. Narazíte nejen na zajímavá místa, ale také na místní lidi a poznáte místní kulturu. Obě varianty jsou navíc výborným způsobem, jak se udržet v kondici. Při celodenní chůzi po památkách, městečka nebo přírody zůstanete v kondici. Totéž platí i o jízdě na kole. Jestli ani tyto způsoby neukojí váš apetit po fyzické aktivitě, tak si můžete předtím, mezitím nebo potom střihnout krátký kruhový trénink pomocí nějaké sportovní aplikace.

Zdroj: https://www.orlandohealth.com/content-hub/top-6-ways-to-stay-fit-during-the-holidays