Neposlušný Facebook účet - přibývají like na divných stránkách

Neposlušný Facebook účet – přibývají like na divných stránkách

Nedávno jsem si všiml, že se mi v news feedu začínají objevovat divné příspěvky ze zahraničních stránek a mnohdy jsem si ani nebyl jist co to je vůbec za jazyk. Zvláštní bylo, že se mi dotčená stránka ukazovala jako mnou sledovaná, ale nejprve jsem tomu nevěnoval příliš pozornosti, řekl jsem si, že jsem se možná pouze někde uklikl. Po krátké době se to opět opakovalo a po kontrole stránek které mám označeny jako to se mi líbí jsem byl zděšen. Bylo tam přes 600 stránek celkem a z toho pouze tak stovka kterou jsem poznával. Při pohledu do historie aktivit jsem si všiml, že se jedná o posledních pár měsíců. Jak jsem tedy postupoval?

Mohlo by vás zajímat:  TikTokem se šíří trend deinfluencingu. Uživatelé znehodnocují produkty a recenze jiných

Samozřejmě jsem už využíval dvoufaktorovou autorizaci, po kontrole všech přihlášených zařízení jsem sice viděl, že poslední aktivita je jen z mých aktuálních zařízení. Přesto za tu dobu se nastřádala pěkná sbírka strojů, ve kterých jsem byl přihlášený a buď se jen válejí někde v šuplíku, nebo už se operační systém na nich přeinstaloval a jen ve Facebooku se session stále držela. Dalším krokem bylo odstranit integraci s aplikací na plánování příspěvků, což byla věc, která mě hned napadla jako první, že by mohl problém vznikat zde. Když už jsem byl v nastavení, rovnou jsem odstranil i aplikace ke kterým jsem se přihlásit přes FB účet a řadu her které jsem v minulosti hrával :).

Mohlo by vás zajímat:  5G sítě vynikají rychlostí, spolehlivostí a nízkou latencí

Říkal jsem si, že jsem už udělal snad vše pro to, abych se problému zbavil a přehled stránek které se mi líbí se na chvíli stal součástí mé denní rutiny kontroloval jej každé ráno s první várkou mailů. Chvíli se zdálo, že řešení zabralo. Po pár dnech však přišlo překvapení, další várka zvláštních stránek. Poslední, co mě napadlo, bylo odhlášení ze všech zařízení včetně mnou aktuálně používaných a změna hesla. Když jsem už nevěděl kde jinde by mohl být problém, jako poslední pokus mě napadlo, že se nepřihlásím v telefonu do Messenger aplikace (aplikaci jako takovou nevyužívám už dlouho) a změním prohlížeč ze kterého se přihlašuji.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování je stále rychlejší a dostupnější. Ne všechny cesty ale končí šťastně, statistika je neúprosná

Konečně! Už se problém vyřešil a nepřibývají nové nechtěné like, nakonec se ukázalo že za to mohl některý z doplňků v prohlížeči (samozřejmě pouze z oficiálního katalogu).