Kultovní počítačové hry, které si našly cestu do telefonů: nuda rozhodně nehrozí

Kultovní počítačové hry, které si našly cestu do telefonů: nuda rozhodně nehrozí

Mobilní hry se vyvíjely několik let. Určitě si pamatujete doby, kdy jste mohli hrát jednoduché hry, jako byl had nebo sudoku. Postupem času se začaly objevovat na chytrých telefonech lepší hry ve stylu Fruit Ninja, kdy jste prstem řezali ovoce a zároveň jste se snažili vyhýbat bombám. Spousta dalších následovala, včetně nějakého příběhu. Nyní můžete hrát plnohodnotné hry, které jste mohli dříve spustit jen na počítači nebo herní konzoli. O jaké hry se třeba jedná?

Mohlo by vás zajímat:  K nelegálnímu stahování mají lidé různé důvody. Důsledky málokdo domýšlí

Terraria

Terraria je hra starší déle než deset let. Tento akční kousek nabízí zážitek, kde zkoumáte svět, bojujete se super silnými nepřáteli a sbíráte různé předměty, které můžete použít k budování vlastního města. Tato hra umožňuje kooperaci online až se sedmi dalšími hráči.

Zdroj obrázku: Freepik

Papers, Please

Papers, Please uspěly v roce 2013, kdy byla tato hra vydána pro PC. Až v roce 2022 jsme mohli tuto logickou hru poprvé vyzkoušet na Android či iOS zařízení. Smyslem hry je převzetí kontroly nad imigračním úředníkem z velké fiktivní země Arstotzka. Vaším úkolem je kontrolovat papíry lidí, abyste se ujistili, zda je vše v pořádku. Na první pohled se zdá tato hra velice nudná, ale opak je pravdou.

Mohlo by vás zajímat:  Málokdo si bez ní dokáže představit život. Rozloučit se s ní je ale nejlepší nápad

Čím více se dostáváte do dění hry, tím těžší rozhodnutí na vás čekají. Máte na výběr, zda pomáhat lidem, nebo se raději soustředit na sebe samotné. Pomáháte revoluci, nebo sloužíte své zemi? Každé vaše rozhodnutí má dopad na určitou sféru.

Chrono Trigger

Hra Chrono Trigger byla vydána v roce 1995 a tato klasika se stala populární. Spadá do herního žánru RPG a můžete ji ovládat na svém smartphonu. Na svou dobu předběhla tato hra mnoho jiných a obsahuje prvky, které využívají nynější hry. Příběh můžete zakončit různými způsoby. Bitevní systém je navíc jedinečný. Jestli jste nehráli tuto hru, určitě neváhejte a vyzkoušejte ji, stojí za to pustit si tuto kultovní klasiku.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/console-games-android-iphone/