Elon Musk zmátl fanoušky dogecoinu. Možnosti platit touto kryptoměnou v McDonald’s se nedočkají

Elon Musk zmátl fanoušky dogecoinu. Možnosti platit touto kryptoměnou v McDonald’s se nedočkají

Na Twitteru se v minulých dnech strhla hádka mezi Elonem Muskem a McDonald’s. Tahle hádka vyústila v mylnou představu, že fastfoodový řetězec začne přijímat dogecoiny jako měnu.

Tato vzniklá fáma, kterou si vymysleli samotní fanoušci kryptoměny dogecoin, byla ovšem vyvrácena. Pravděpodobně tomu pomohl také tweet Elona Muska, který na konci ledna napsal, že bude v televizi jíst Happy Meal, pokud McDonald’s přijme dogecoin. Ale než k tomuto vyvrácení došlo, kryptoměnový trh nečekal. Dogecoin posílil za těch pár dní spekulací o téměř šest procent a my tak můžeme jasně vidět, jak nestabilní tento trh je.

Mohlo by vás zajímat:  Karta na jedno použití umožní platit na internetu bezpečně. K pravým údajům se nikdo nedostane

McDonald’s opravdu nemá v plánu přijímat platby v DOGE

Slovní roztržka na Twitteru mezi slavným řetězcem a majitelem Tesly byla některými špatně vyložena a fanoušci dogecoinu jsou přesvědčeni, že touto kryptoměnou budou brzy moci platit v řetězcích McDonald’s. Vedla k tomu série tweetů zakončená minulou sobotu dalším nepatrným náznakem, že by tomu tak opravdu mohlo být. Když Musk reagoval emotikonem kapek potu na tajemnou fotku přidanou fastfoodovým řetězcem, mělo to znamenat, že je nervózní z budoucího oznámení.

Mohlo by vás zajímat:  Kultovní počítačové hry, které si našly cestu do telefonů: nuda rozhodně nehrozí
Zdroj obrázku: Freepik

Vznikla fáma omylem, nebo je to další geniální tah Muska?

Samotný tvůrce DOGE jménem Billy Markus na to reagoval otázkou. Proč si vlastně lidé myslí, že by měl McDonald’s tuto měnu přijmout? Bylo by to podle něj samotného hloupé a lidé by neměli věřit všemu, co se na internetu píše. Ovšem také je zde možnost, že to byla opět geniální akce samotného Elona Muska, který je v krypto světe známý také jako otec DOGE. Tomu se už nejednou podařilo uměle vyšroubovat cenu tohoto meme tokenu o desítky procent za den.

Mohlo by vás zajímat:  Práci z domova zefektivní dobré vybavení a správné návyky

Samotný dogecoin je na tom ale více než dobře. Samozřejmě tomu pomohly neustálé tweety Elona Muska a možná i proto tento meme token od začátku letošního roku vyrostl o 117 procent.

Zdroj: https://fortune.com/2022/01/26/mcdonalds-twitter-joke-elon-musk-created-cryptocurrency-people-are-buying/