Indická vláda chce zvýšit bezpečnost kyberprostoru přísnými předpisy. V kyberkriminalitě drží Indie druhé místo

Indická vláda chce mít jasno ohledně kyberprostoru v Indii a chce vědět o každém jednom útoku, který se na internetu objeví. Podle nových předpisů musí být každý takový útok nahlášen.

Ministr oznámil, že vláda přichází s tímto nařízením kvůli mapování kybernetické kriminality. Všechny organizace, které budou zasaženy jakýmkoliv takovým útokem, mají nově povinnost nahlásit tuto skutečnost vládě. Nemělo by se tak již stávat, že firmy a organizace, které budou napadeny, vše prostě zametou pod koberec. Vláda chce mít jasno v tom, jaké hrozby se v jejich zemi objevují, a tak mít možnost na ně reagovat včas.

Indie je druhá nejhorší země v kyberkriminalitě

Prioritou Indické vlády je, aby internetový prostor byl důvěryhodným a hlavně bezpečným místem. Přes internet se v posledních letech dělá téměř vše a je to proto velmi zranitelné odvětví, které je třeba chránit za každou cenu. Výkonný ředitel IBM pro Indii na tuto skutečnost reagoval tím, že jeho tým, který se zabývá bezpečností v Indii, zachytil 100 milionů kybernetických incidentů. Což tuto zemi staví na neslavné druhé místo v počítačové a internetové kriminalitě.

Mohlo by vás zajímat:  V metaverzu vzniká nebývalý projekt pro fanoušky Manchester City. Spolu se Sony vytváří virtuální stadion
Zdroj obrázku: Freepik

Nové centrum pro kyberbezpečnost vyroste v Indii

Výkonný ředitel dále oznámil, že v Indii bude zřízeno již druhé centrum pro bezpečnost. Zde budou figurovat týmy zaměřující se pouze na kybernetickou bezpečnost a své lidi bude neustále školit a zdokonalovat ve svém oboru. Toto centrum bude také poskytovat bezpečnostní služby pro klienty z celého světa, ale převážně právě Indie, která se za poslední roky vyhoupla až na druhé místo v kyberzločinech. Toto centrum by mělo zachytit až 150 miliard potencionálně nebezpečných událostí za jeden den.

Kyberprostor je pro naše fungování velmi důležitý, a proto je potřeba se starat o to, aby byl bezpečný a důvěryhodný pro každého uživatele z celého světa.

Zdroj: https://timesofindia.indiatimes.com/home/education/news/cybersecurity-how-is-india-faring/articleshow/90092422.cms