Vyklápěcí telefony získávají znovu na popularitě

Vyklápěcí telefony (véčkové) byly hitem na začátku tisíciletí. Jak se vrací retro v módě, tak i v případě telefonů můžeme očekávat comeback. Mladé generace narozené po roce 2004 nemají ponětí, že vůbec takové telefony existovaly, pokud jim to někdo neukázal. Když byla tato „véčka“ v módě, splňovala funkci psaní textovek a volání. Kromě těchto klasických možností oplývaly telefony hrami, jako byly tetris nebo kulečník. Co zapříčinilo náhlý zájem v poslední době?

TikTok

Obrovský vliv na popularitu, ať už se jedná o cokoliv, mají sociální sítě, hlavně TikTok. Influenceři a celebrity propagují vyklápěcí telefony. Velkou oblibu si získaly tyto telefony především kvůli tomu, že umožňují uživatelům fotit a komunikovat s ostatními, aniž by se uvrhli do negativního prostředí sociálních sítí.

Mohlo by vás zajímat:  TikTok vládne sociálním sítím, do těchto zemí má ale zákaz vstupu

Cenová dostupnost

Tradiční vyklápěcí telefon je levnou záležitostí. Většinou vás vyjde na pár tisíc korun, což je méně než nejlevnější chytré telefony. Na trhu jsou k dispozici také drahé telefony. Například Samsung Galaxy Z Flip 4 nebo Motorola Moto Razr 2022 stojí přes 20 000 korun. Oba fungují jako klasické vyklápěcí telefony a obsahují chytrý operační systém Android.

Zdroj obrázku: Freepik

Úspora místa

Model od modelu jsou chytré telefony stále větší. Někdy je k vidění i mini verze, ale neoplývá tolika funkcemi a výkonem, jako jejich větší, novější a výkonnější sourozenci. Většina vlajkových modelů se přibližuje k úhlopříčce 6,7 nebo 6,8 palce. Průměrné véčko má 2,8 palce a samotný telefon není o tolik větší. Rozhodně je skladnější než klasické chytré telefony, které jsou rozměrově daleko větší.

Mohlo by vás zajímat:  Dejte sbohem stresu pomocí jednoduchých technik. Relaxovat můžete pohybem i meditací

Méně stráveného času za obrazovkou

Mnoho lidí je unaveno jenom tím, že používá mobilní telefony nebo upírá zrak do dalších digitálních zařízení, jako je televize, notebook nebo monitor počítače. Často pak přichází na řadu digitální detox, kdy si lidé odpírají přístup k obrazovkám. Véčkové telefony jsou unikátní v tom, že vám nenarušují pozornost, protože daná obrazovka není dostatečným lákadlem jako u klasických chytrých telefonů.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-why-flip-phones-making-big-comeback/