Elon Musk už nebude tolerovat u svých zaměstnanců práci z domova. Jeho cíl je jasný

Elon Musk už nebude tolerovat u svých zaměstnanců práci z domova. Jeho cíl je jasný

Elon Musk, jakožto generální ředitel společnosti Tesla, se tento týden opět stal terčem pozornosti. Tentokrát se o ni zasloužil svým tvrdým postojem vůči svým zaměstnancům. Přesněji mu vadí práce z domova a vedoucímu personálu rozeslal e-mail s tím, že práce na dálku již nebude déle tolerována. Pouze za předpokladu, že zaměstnanci odpracují čtyřicet hodin v kanceláři.

Musk tuto zprávu nijak nevyvrací

Snímek obrazovky, na kterém můžeme vidět danou zprávu, byl zveřejněn na Twitteru a Musk nijak nepopřel jeho pravost, dokonce se k tomu vyjádřil, že komu se nelíbí pracovat z kanceláře, měl by si najít práci někde jinde. Jasně tím narážel na to, že zaměstnanci dle něj nic doma nedělají. Což je docela tvrdé vyjádření, jelikož podle nás naprostá většina pracovníků i z domova odvádí skvělou práci.

Mohlo by vás zajímat:  Spotify k Vánocům naděluje speciální dárek. Premium účet můžeme využít na tři měsíce zdarma
Zdroj obrázku: Freepik

Fyzická přítomnost v práci má lepší výsledky

Na toto později reagoval generální ředitel slovy, že důvodem je přežití jeho společnosti. Společnost Tesla neustále vyvíjí a vydává nové skvělé produkty, a když se podíváme na jiné firmy, kde se pracuje pouze z domova, můžeme si povšimnout, že dlouho nevydaly nějaký převratný produkt.

Práce z domova kvůli pandemii

Během posledních let spousta celosvětových i menších společností musela urychleně přejít na vzdálenou práci z domova. Tehdy šlo o zdraví a bylo to nutné. Jenže lidé si zvykli a dnes už je problém je zase nahnat zpět do kanceláře. Některé firmy jako Apple to řeší tak, že mohou zaměstnanci pracovat z domova polovinu pracovní doby v měsíci a lidem tento hybridní přístup zdá se vyhovuje. Nicméně Tesla je proti, a jelikož pandemie už skončila, je čas se vrátit do kanceláří.

Mohlo by vás zajímat:  Útočníci jsou stále o krok napřed. Klasické metody odstranění nemusí škodlivý kód eliminovat

Nicméně my musíme respektovat, že Elon Musk je ředitelem firmy, která opravdu něčeho dosáhla. Pokud tedy trvá na tom, že lidé se mají vrátit do kanceláří, má na to plné právo.

Zdroj: https://www.bbc.com/news/business-61666339