Skutečný zázrak se stal v případě člověka, který se dostal do nákladového prostoru letadla, které směřovalo z Afriky do Amsterodam. Zaměstnanci letiště Shipol byli velmi překvapeni, když zjistili, že uvnitř se nachází živý a zdravý člověk. Policie pak informovala veřejnost pouze v krátkosti. Národnost muže není známá, ale měl štěstí, že celý let přežil.
Černý pasažér byl schopný odpovídat na otázky
Letecká společnosti Cargolux, která provozuje právě ono letadlo, potvrdila, že muž se opravdu proletěl v zavazadlovém prostoru. Letadlo přitom ještě mělo mezipřistání v Nairobi. Bohužel nejsou žádné informace o tom, kdy muž do letadla nastoupil. Naskýtá se tak několik otázek na které mohl muž odpovědět. Měl veliké štěstí, že celou cestu vůbec přežil, protože normální člověk by 11hodinový let v takové nadmořské výšce nepřežil.
Nakonec ale na několik otázek odpověděl, i když byl zjevně v šoku z toho, kam nastoupil a co s ním letadlo během letu udělalo. Nejčastější letová výška je přitom 10 000 metrů, a vzhledem k tomu, že nikdo netuší, jak dlouho muž v útrobách letadla byl, tak nemusel vůbec dorazit do konečné stanice živý.
Jsou případy, kdy lidé riskují schválně
Pokud by vyšlo najevo, že se pasažér do letadla dostal až v Nairobi, i tak by v letadle trávil dlouhou dobu. Nad 10 kilometrů letové výšky ale teplota rychle klesá, takže pasažérovi hrozí omrzliny, které jsou velmi bolestivé. Kdo by se takovým bolestem dobrovolně vystavoval, není jisté, ale jsou známé případy, kdy to podstupují lidé dobrovolně a rádi se nechají zavřít do prostoru, kde by jim nikdo v případě potřeby nepomohl.
Největším problémem těchto prostor je ale nedostatek kyslíku ve vzduchu. To vede nejdříve k otoku mozku, poté člověk ztratí vědomí a velmi často pak dochází ke smrti. Letadlo může být dopravním prostředkem, který je velmi pohodlný, ale je nutné s ním cestovat tak, jak se má.
Zdroj: https://english.alarabiya.net/News/world/2022/01/25/Stowaway-passenger-from-South-Africa-found-alive-in-Amsterdam-after-11-hour-journey