WhatsApp bude bezpečnější. Webová verze se už neobejde bez doplňku, který pohlídá soukromí

WhatsApp bude bezpečnější. Webová verze se už neobejde bez doplňku, který pohlídá soukromí

WhatsApp určitě všichni známe, ale pokud používáte jeho webovou verzi, pak se budete muset připravit na několik změn. Jelikož společnost stojící za touto aplikací chce posílit její bezpečnost, tak nově pro spuštění webové verze WhatsAppu budete muset nainstalovat do svého prohlížeče doplněk. Ten bude dohlížet na to, aby nebylo nijak manipulováno s obsahem zpráv.

Zvýšení bezpečnosti webové verze

Jelikož se poslední dobou začalo čím dál tím více uživatelů připojovat právě cestou webové aplikace, vývojářům nezbylo nic jiného než posílit bezpečnost i zde. Na rozdíl od mobilní aplikace, kde mají bezpečnost prakticky na té nejlepší možné úrovni, na webové verzi značně pokulhávala, a proto také bylo přikročilo k tomuto bezpečnostnímu kroku. Navíc to nebude poslední zásah a na bezpečnosti se stále pracuje.

Mohlo by vás zajímat:  Posílání zpráv nikdy nebylo jednodušší. Na výběr je hned několik skvělých aplikací zdarma

Pozor na neznámá rozšíření pro prohlížeče

Webové prostředí je mnohem nebezpečnější na rozdíl od mobilní aplikace, a to hned z několika důvodů. Například množství rozšíření, kterých si mohou lidé do svých prohlížečů přidat nespočet. Zde je obrovská díra v bezpečnosti a přes takový doplněk se do našeho účtu může někdo nabourat, aniž bychom to čekali.

Zdroj obrázku: Freepik

Oficiální doplněk je naprosto bezpečný a zaručuje soukromí

Oficiální doplněk, který budete nyní potřebovat pro spuštění webové aplikace, je s otevřeným kódem a společnost Meta, která za vším stojí, uvedla, že tento doplněk nemá schopnost se dostat k vašemu obsahu. Nemůže ho tedy nijak číst nebo monitorovat. Stále tak platí, že aplikace provozuje konverzace v šifrování end-to-end a nikdo kromě odesílatele a příjemce se k nim nemůže dostat.

Mohlo by vás zajímat:  Investice, která se vyplatí. Antivirus ochrání před hrozbami zařízení i všechna osobní data

Rozšíření si můžete stáhnout prozatím do tří prohlížečů. Jedná se o Google Chrome, Microsoft Edge a Mozilla Firefox. Co se týče prohlížečů Safari a Opera, prozatím není známo kdy a jestli bude doplněk přidán.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/tech/whatsapp-update-brings-major-new-security-feature-to-check-app-is-legitimate-b2033994.html