Disk Google vs. OneDrive: víme, které cloudové úložiště je lepší pro chytrý telefon

Dnešní mobilní telefony neoplývají pouze vysokou kapacitou úložiště, ale můžete tento prostor rozšířit i o další místo na tzv. cloudu. V současné době je v systému Android k dispozici mnoho aplikací pro cloudové úložiště, z nichž každá má mírně odlišnou kapacitu úložiště a další doplňkové funkce. Disk Google a OneDrive (společnosti Microsoft) jsou dva nejvíce známé v tomto ohledu.

Disk Google i OneDrive jsou v některých Android zařízeních už dokonce předinstalované, to druhé se obvykle dodává k zařízením Samsung Galaxy. Které z těch dvou je lepší?

Automatické zálohování

Disk Google umožňuje zálohovat aplikace, podrobnosti o účtu, nastavení zařízení, SMS a historii hovorů v několika jednoduchých krocích, pokud to chcete provést ručně. Disk Google automaticky zálohuje vaše zařízení, když jste připojení k síti Wi-Fi poté, co bylo dvě hodiny nečinné a nabíjelo se. Pokud si pořídíte nové zařízení, k těmto datům se dostanete hned při prvním nastavování nového mobilního telefonu nebo po jeho restartu.

Mohlo by vás zajímat:  Druhé telefonní číslo pomůže zůstat ještě víc v bezpečí. Burner aplikace se hodí pro každou situaci

OneDrive takovou možnost nenabízí. Soubory určené pro zálohování budete muset ručně nahrát a podle toho je seřadit. Budete muset také zvolit jiné způsoby zálohování SMS, protokolů hovorů a obecných nastavení zařízení. Pro zálohování aplikací a nastavení je určitě lepší využít služeb Disk Google.

Zdroj obrázku: Freepik

Integrace správce souborů

Většina souborů a aplikací třetích stran funguje ve spojení s Diskem Google naprosto bezproblémově. Společnost Google je totiž zajedno se zařízeními Android. K zálohovaným souborům můžete přistupovat přímo ze správce souborů zadáním loginu k účtu Google. Na OneDrive není integrace správce souborů vždy zárukou, pokud nemáte Samsung Galaxy.

Mohlo by vás zajímat:  Tinder usnadní hledání ideálního protějšku. S novou funkcí budete přesně vědět, na čem jste

Jestliže může vaše zařízení využívat obě dvě možnosti, přístup k nim je obvykle podobný. Stačí zadat přihlašovací údaje. Obecně je Disk Google více spolehlivější než OneDrive.

V čem dalším je rozdíl?

Co se týče fotek, k automatické synchronizaci galerie potřebujete další aplikace. Pro Disk Google se tak jedná o Fotky Google, pro OneDrive Samsung Cloud. Rozdíl mezi oběma cloudy je ve velikosti úložiště pro bezplatnou verzi. Disk Google nabízí až 15 GB volného místa, což je trojnásobek oproti OneDrive. Co se týče samotné velikosti aplikace, Disk Google zabere méně místa než jeho sok.

Mohlo by vás zajímat:  Nabíjejte laptop správně a prodlužte životnost jeho baterie

Pokud sečteme zatím podložená fakta, vyplatí se používat Disk Google. Netvrdíme tím, že je OneDrive k ničemu, ale Disk Google zatím nabízí lepší podmínky.

Zdroj: https://zapier.com/blog/onedrive-vs-google-drive/