Těchto 10 věcí svému telefonu nikdy nedělejte. Problémy, které hrozí, nikdo nechce zažít

Těchto 10 věcí svému telefonu nikdy nedělejte. Problémy, které hrozí, nikdo nechce zažít

Řízení auta a telefon. Tahle kombinace opravdu nejde k sobě a veškeré statistiky a výzkumy jasně prokazují, že telefonování při řízení vede k vyšší nehodovosti s fatálními následky. Z toho důvodu řada států omezuje telefonování při jízdě, pro zvýšení bezpečnosti se používá systém handsfree, ale ani ten není podle vědců bezpečný. Jaké další nástrahy číhají při používání mobilního telefonu a čemu je dobré se vyhnout?

1.    Telefonování při řízení

Jak již bylo zmíněno v úvodu, nejde jen o držení telefonního přístroje v ruce při řízení, ale také o samotný hovor. Mluvení při řízení je podle jedné americké studie stejně nebezpečné jako řízení v opilosti, protože je snížená pozornost a lidé více porušují předpisy.

2.    Ztráta nezaheslovaného telefonu

Nechat telefon na stole jen tak v práci nebo v kavárně? Majitelé chytrých telefonů musí myslet na bezpečnost a upřednostňovat ji na úkor pohodlí, proto je dobré vždy chránit telefon pomocí sofistikovaného hesla.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence proniká do našich každodenních životů stále více

3.    Volný přístup do bankovních aplikací

Většina bank nabízí v současnosti ke stažení vlastní aplikaci s přístupem k bankovnímu účtu. Podle expertů však tyto apky nedisponují dostatečným bezpečnostním zajištěním a hrozí napadení účtu.

4.    Aplikace z neznámých zdrojů

Stáhnout aplikaci, o které nic nevíme, nebo po náhodném stisknutí? Podle odborníků je tento způsob cestou, jak si způsobit neskutečné problémy.

5.    Sdílení osobních dat přes nezabezpečené sítě

Většina uživatelů přistupuje ke svému mobilnímu telefonu jako k notebooku nebo k počítači se systémem Windows, proto se připojují k jakékoli wi-fi síti zdarma a bez přemýšlení ohledně bezpečnosti přenosu dat. Přes nezabezpečené sítě se nikdy nesmí sdílet žádné osobní údaje, protože je lze snadno ukrást.

Mohlo by vás zajímat:  Získejte ten nejlepší zvuk. Pomocí ekvalizéru jde vše nastavit přesně podle sebe
Zdroj obrázku: Freepik

6.    Psaní zpráv za jízdy

Nesmí se telefonovat a může se psát? Nemůže se ani jedno, dotyková obrazovka navíc odvádí pozornost od řízení, proto posílat textovky za jízdy může jen sebevrah.

7.    Mobil není počítač

Na počítači neznámý e-mail neotevřete, ale v mobilu ano? Zásadní je dodržovat bezpečnostní opatření na počítači i v telefonu, nedoporučuje se klikat ani na nebezpečné odkazy ze sociálních sítí nebo navštěvovat neznámé stránky.

8.    Přístup do firmy z nezabezpečených sítí

Opětovně platí poučka o nezabezpečených sítích, kdy se důrazně nedoporučuje sdílet osobní data nebo se připojovat do firemního e-mailu, protože jsou v ohrožení i zásadní podniková data.

Mohlo by vás zajímat:  Propojení Android telefonu s televizí zlepší zážitek ze hry nebo umožní sledovat videa

9.    Sdílení polohy mimo domov

Lokalizační služby jsou výtečné a mohou pomoci v nesnázích, ale přes popularitu Foursquare nebo Facebook Places není vhodné sdílet aktuální polohu mimo domov. Zloději totiž nelení a na základě těchto informací mohou dotyčnému vykrást dům nebo byt.

10.  Nesprávný výběr tarifu

Platit příliš? Lidé ve snaze ušetřit často podhodnotí spotřebu dat nebo volných minut, které jsou jim nadlimitně účtovány za mnohem vyšší částky, účty jsou pak vysoké. Před uzavřením smlouvy je namístě jeden měsíc sledovat limity hovorů, textovek a dat a na základě svého průzkumu uzavřít nejvýhodnější nabídku.

Zdroj: https://www.gadgetsnow.com/slideshows/13-things-you-must-not-do-with-your-smartphone/photolist/65261214.cms