Ochraňte své soukromí na TikToku jednouchým nastavením

TikTok je jednou z nejpoužívanějších sociálních sítí na světě. Stejně jako na ostatních sítích i zde lze nastavit profil jako veřejný nebo soukromý. Mnoho tvůrcůinfluencerů má záměrně nastavené své profily jako veřejné, aby nalákali co nejvíce lidí. Ne každý ale chce mít svůj profil nastavený jako veřejný. Jak změnit tento status na soukromý?

Jak nastavit soukromý účet

Nastavení soukromého účtu na TikToku není žádná věda. Získáte tak inkognito status a ne každý, kromě vašich sledujících nebo vybraných uživatelů, vaše příspěvky uvidí. Jak postupovat při změně soukromí? Otevřete v telefonu aplikaci TikTok, rozklikněte ikonu profilu v pravém spodním rohu a dále přejděte na nabídku s třemi pruhy v pravém horním rohu. Ve spodní části zvolte Nastavení a soukromí. Vyberte Soukromí a přepněte na Soukromý účet.

Mohlo by vás zajímat:  Krypto sázky jsou šetrnější než těžba kryptoměn a mohou být zajímavou investicí

Nastavení soukromého účtu je vítanou volbou, vyhnete se tak podvodníkům, kterých je na sociálních sítích spousta. Nastavením soukromí zamezíte také vystavení rodiny a přátel cizím lidem.

Zdroj obrázku: Freepik

Co přináší změna nastavení?

Všechny sítě fungují na podobné bázi, co se týče soukromí. Změna statusu na soukromý vás ochrání před cizími lidmi. Ti vás nebudou moci sledovat, vidět životopisy, příspěvky ani seznam sledovaných či sledujících. Omezení se vztahuje také na sdílení, stahování a komentování vašich videí. V případě, že vás někdo obtěžuje, můžete takové uživatele přidat na seznam blokovaných.

Mohlo by vás zajímat:  Samsung myslí na bezpečnost uživatelů ve všech ohledech. Funkce S Secure uzamkne vybrané aplikace

Přizpůsobte si TikTok

Neřiďte se tím, co chtějí ostatní. Zachovejte si nastavení, o kterém jste přesvědčeni, že je správné. Pokud tedy upřednostňujete soukromí, nastavte si soukromý účet. Jestli vám vyhovuje mít veřejný profil, kde vás může sledovat naprosto kdokoliv, tak si ponechte veřejný profil.

Veřejný profil má výhodu, že získáte mnohem více sledujících. Pokud to myslíte s tvorbou vážně, je status veřejného účtu prioritou. Dejte si ale pozor, abyste nevystavovali příliš soukromých příspěvků, nikdy nevíte, kdo všechno sleduje váš profil.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/guides/tech/how-to-make-your-tiktok-account-private