Zprávu na Google Messages lze odložit s pozdějším upozorněním

Google Messages se od svého zavedení postupně zlepšuje. Díky RCS podpoře přidává funkce, po kterých uživatelé Androidu touží, a přibližuje se tak vysněnému iMessage, který využívá konkurence z Apple. Google Messages umožňuje svým uživatelům odložení zprávy, aby na ni mohli zareagovat později.

Funkce odložení zpráv

Funkce odložení Google zpráv zaručuje, že neskončí v zapomnění. Často se totiž stane, že zpráva přijde v nevhodný okamžik, vy si ji přečtete a poté zapomenete odpovědět. Princip je podobný jako v Gmailu, stačí vyplnit datum a čas připomenutí. Tato funkce je funkční pouze pro některá zařízení. Ujistěte se, že máte nejnovější verzi aplikace.  

Zdroj obrázku: Freepik

Postup

Google Messages poskytuje uživateli možnost odložit jakoukoliv zprávu, která mu přijde. Stačí otevřít Google Messages, přejít do vlákna textové zprávy a otevřít ji. Poté stačí vybrat konkrétní zprávu, klikněte na ni, následně ji podržte a klikněte na ikonu hodin vpravo nahoře. Zatím lze označovat pouze jednu zprávu. Nastavte si datum a čas z vybrané nabídky nebo si zvolte svůj čas, následně zvolte i rok, měsíc a den a potvrďte tlačítkem Uložit. Pro označení dalších zpráv postupujte obdobným způsobem. Připomenutí můžete odstranit kliknutím na hodiny u zprávy a potvrzením možnosti Odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Podvodníci jsou stále vynalézavější. Naletět jim je snadné, nezastaví se před ničím

Oznámení

Odložit můžete také samotné oznámení, stačí, když přejdete do Nastavení -> Oznámení -> Obecné -> Povolit odložení oznámení. Jakmile povolíte odložení oznámení, můžete začít odkládat své textové zprávy v Google Messages následovně:

  • při doručení zprávy přejeďte prstem dolů tak, abyste získali přístup k oznámení,
  • kliknutím na šipku dolů v pravém rohu karty oznámení zprávu rozbalíte,
  • tlačítko Odložit (ikona hodin se „Z“ uprostřed) na pravé straně slouží k odložení,
  • ve výchozím nastavení je nastavena 1 hodina, vy si můžete čas přizpůsobit.
Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-snooze-text-messages-android/