Čistá instalace Windows 11 krok za krokem

Čistá instalace Windows je krok, který nechce podstoupit žádný uživatel, pokud to situace vyloženě nevyžaduje. Nicméně čistá instalace vyřeší spoustu problémů, které má v daný okamžik váš operační systém. Většinou za to může malware nebo jiné hrozby. Někdy není zkrátka možné se této instalaci vyhnout. Jakmile se rozhodnete přeinstalovat Windows, systém vymaže poškozené soubory a poté je nahradí novými. Díky tomuto zaznamenáte také změnu výkonu, samozřejmě k lepšímu.

Smazání dat

Čistá instalace vrátí počítač do stavu, v jakém jste si počítač kupovali, tedy pokud jste si jej nepořídili z druhé ruky. Všechny předvolby, aplikace, nastavení, soubory a data budou smazány touto operací. Opět si tak budete muset vytvořit účet na svém PC a v případě Windows 11 i připojení k síti.

Mohlo by vás zajímat:  WhatsApp nabízí skvělé funkce, které používání aplikace ještě víc zpříjemní a usnadní

Před samotnou čistou instalací se doporučuje provést zálohu všech dat v systému. Vytvořením zálohy těchto souborů (fotografie, dokumenty, videa atd.) na přenosné médium (USB Flash Disk, externí HDD nebo SDD disk) či cloud zajistíte, že o svá data nepřijdete.

Zdroj obrázku: Freepik

Instalace prostřednictvím USB nebo CD/DVD

Přímá instalace se na první pohled zdá jako dobrý nápad, ale z důvodu poškození systému je tato volba kolikrát nemožná. Na řadu tak přichází volba přes USB nebo CD/DVD. Když už se rozhodnete pro tuto instalaci, nezapomeňte si zjistit, jakou edici OS Windows jste měli. Jestliže nevyberete stejný klíč, můžete narazit na problém s ověřením.

Mohlo by vás zajímat:  Samsung Galaxy S23: poznejte to nejlepší, co tento model nabízí

Instalace ovladačů a programů

Po úspěšném dokončení instalace vás čekají nejrůznější aktualizace. Po aktualizacích a několika restartech systému se můžete vrhnout na stažení a instalaci ovladačů a aplikací. Někdy se totiž stane, že ne všechno bude fungovat, jak by mělo. Například můžete registrovat potíže s klávesnicí. Tento problém vyřešíte odinstalací a následnou instalací nového ovladače, který zajistí správnou funkčnost klávesnice. Stejným způsobem postupujte, pokud narazíte na podobný problém s jiným hardwarem.

Zdroj: https://pureinfotech.com/clean-install-windows-11/