ChatGPT budí obavy ze ztráty zaměstnání. Plnohodnotně lidský faktor nahradit ale stále nedokáže

Poslední měsíce se dostal do centra dění v oblasti technologie ChatGPT. Ti, co se jej naučili používat, ho milují. Pak jsou tady další, co se bojí úniku dat, nebo ti, co se bojí o své zaměstnání. ChatGPT je chatbot využívající rámec GPT-3 (Generative Pretrained Transformer 3). Jedná se o vysoce pokročilý model umělé inteligence používaný pro zpracování jazyka vyvinutý OpenAI. ChatGPT má více než 175 miliard parametrů, díky čemuž patří mezi nejvýkonnější dostupné jazykové modely pro skenování dat z internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Díky ViVeTool získá každý uživatel Windows 11 přístup k nejnovějším funkcím ve vývoji

Využití

Tento klient byl spuštěný v listopadu roku 2022 a lidé zkoušeli různé experimenty, jak jej využít. Pomocí něj můžete dělat vše, od vyprávění vtipů, psaní eseje až po vytváření marketingových e-mailů. Fantazii se nekladou meze, vyjede vám téměř cokoliv a během pár vteřin získáte spoustu stránek s obrovským množstvím informací. Jedinou nevýhodou je, že ne vše může být důvěryhodné a určitě neslouží k odevzdání úkolů, ať už ve škole, nebo v práci.

Zdroj obrázku: Freepik

Mají programátoři důvod k obavám?

Práce programátora je vysoce placená. S příchodem ChatGPT mohou panovat jisté obavy v této oblasti, co se týče zaměstnání. Není důvod k obavám, jelikož tento klient má omezení, která znemožňují převzetí práce programátorů. I když může přijít s užitečnými odpověďmi a podrobnosti, stále potřebuje spoustu ladění a je mnohem lepší se zeptat kolegy než se spoléhat na klienta. ChatGPT může pomoci s tvorbou webových stránek, ale nedokáže je sám plonohodnotně vytvořit. Jak můžeme vidět, dokáže být užitečný, na druhou stranu toho mohou zneužít i zločinci, například ke tvorbě malwaru, ransomwaru a dalších virů.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se nežádoucích komentářů v aplikaci TikTok

Důvod k obavám u jiných zaměstnání?

Důvod k obavám není namístě, jelikož odpovědi jsou často stejné. Práci o velikém obsahu vám sice poskytne, ale co se týče kvality a hlavně kreativity, tak ta je na tristní úrovni. Jak bude postupem času vypadat vývoj, to se nechme překvapit, nicméně je více než jasné, že během pár měsíců toho dokázal dost.

Zdroj: https://www.searchenginejournal.com/will-chatgpt-take-your-job/476189/