Vymazání mezipaměti v Android zařízeních může vyřešit hned několik problémů. Potřebné kroky zvládne každý

Vymazání mezipaměti v Android zařízeních může vyřešit hned několik problémů. Potřebné kroky zvládne každý

Kapacita na Androidu je omezená a může se velice snadno a rychle zaplnit. Určitou část úložiště tvoří dočasné datové soubory, které se nazývají mezipaměť. Výhoda těchto souborů je, že se nemusí opět stahovat a chod aplikací nebo webových stránek je tak plynulejší a vy si můžete vychutnat například hraní her naplno. Bez těchto souborů by muselo vaše zařízení znovu načítat všechny obrázky a další prvky.

Jak vymazat mezipaměť v Androidu

Ve většině Android zařízení nelze smazat soubory mezipaměti najednou. Můžou za to novější verze, které tuto volbu neumožňují. Problémy tak můžete vyřešit vymazáním mezipaměti konkrétních aplikací. Chcete-li vymazat z mezipaměti aplikace pro Android, postupujte takto:

  • Otevřete Nastavení -> Úložiště.
  • Vyberte Aplikace ze seznamu, díky čemuž se dostanete na seznam všech nainstalovaných aplikací.
  • Zvolte aplikaci, u které chcete mezipaměť vymazat. Pomocí tří teček můžete vybrat filtrováníseřadit aplikace, které zabírají nejvíce místa.
  • Na informační stránce vybrané aplikace zvolte možnost Vymazat mezipaměť.
Mohlo by vás zajímat:  Strach z placeného dobíjení oprávněně děsí uživatele Revolutu. Jednoduchý fígl zajistí, že to bude dál zadarmo

Takto vypadá postup pro vymazání mezipaměti aplikace. Ještě tam můžete narazit na Vymazat úložiště. Tato volba vymaže všechna data z aplikace a navrátí tak aplikaci do původního stavu po stáhnutí do zařízení. Dřívější verze Androidu umožňovaly vymazat mezipaměť ze všech aplikací najednou. Stačilo přejít do Nastavení -> Úložiště -> Data v mezipaměti.

Zdroj obrázku: Freepik

Co nastane po vymazání dat

Po vymazání dat z mezipaměti se příští spuštění aplikace nijak výrazně lišit nebude. Můžete si všimnout pomalejšího rozjezdu aplikace, ale určitě by vás to nemělo z ní odhlásit, pokud je vyžadován login. Soubory mezipaměti jsou důležité, ale někdy je opravdu výhodné se jich zbavit. Jaké jsou tedy výhody?

Mohlo by vás zajímat:  Novinka Obchodu Play potěší nejen vášnivé hráče. Aplikace ani po odinstalování neztratí nahraná data

Co pozitivního vymazání přinese?

Může vám ušetřit dočasně místo. Pamatujte však, že se jedná jen o dočasné řešení, jelikož toto místo bude opět zabráno. Někdy mohou nastat chyby z důvodu špatných dat v mezipaměti. Jejich vymazání a opětovné nahrání může pomoci k normálnímu chodu. Někdy tato data mohou obsahovat citlivá data a jejich padnutí do nesprávných rukou může znamenat problém. Jako poslední výhodu můžete spatřit, pokud máte potíže s aktualizací stránek nebo aplikace. Vymazáním mezipaměti můžete tento problém vyřešit.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/guides/tech/how-to-clear-cache-on-android-phone