Zkušební verze jsou často podvod. Odhlásit se z odběru bývá velmi složitý proces

Bezplatné zkušební verze existují od počátku marketingu. Nyní tento koncept známe převážně ve spojení se softwarovými produkty. Na první pohled zní toto spojení skvěle. Kdo by přece nechtěl vyzkoušet zdarma produkt na určité období, aby zjistil, zda opravdu stojí za zaplacení plné verze. Nenechte se ovšem zmást, ve skutečnosti jsou tyto nabídky pouhé triky, leckdy dokonce i podvody.

Jak fungují bezplatné zkušební podvody

Většina streamovacích platforem, poskytovatelů antivirových programů, e-shopů a softwarových společností nabízí bezplatné zkušební verze. Totéž dělají služby i v jiných odvětvích (potraviny, zpravodajské servery, časopisy…) Tyto inzerce se tváří jako nezávazné nabídky, ale uživatel musí vyplnit číslo své kreditní karty, aby mohl vyzkoušet zkušební verzi. Když se vám produkt nebo služba po skončení zkušebního období zalíbí, můžete si ji předplatit nebo zakoupit.

Mohlo by vás zajímat:  Podvody na seznamkách jsou kvůli umělé inteligenci stále propracovanější

Zajímavé je, že samotná registrace zabere chvíli, ale odhlášení odběru zabere mnohem více času. Jsou známy případy, kdy se někdo snažil odhlásit odběr z nejčtenějších novin na světě The New York Times. Zde přesně samotná registrace zabere chviličku, oproti tomu odhlášení z odběru je složitý proces, jenž trvá několik minut, konkrétně 8 minut. Když si dovolí tento postup jedny z nečtenějších novin, jaké chování můžeme očekávat od těch méně známých? Stále více se setkáváme s psychologickými hrami, kdy se vás snaží za každou cenu udržet nebo přesvědčit k odebírání jejich služeb.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se vyhnout podvodům se zkušební verzí zdarma

To je možná ten problém, jelikož tyto nabídky jsou přístupné všude a schopnost je odlišit je velice důležitá. Pojďme si tedy ukázat, na co je nejdůležitější se zaměřit.

  • Prozkoumejte nabídku.
  • Přečtěte si všechny papíry.
  • Sledujte zkušební dobu.
  • Sledujte veškeré fakturační výpisy.
  • Zkuste využít virtuální kartu.
Mohlo by vás zajímat:  ChatGPT může sdílet citlivé informace společností i běžných uživatelů

Nakonec je nutno říci, že stačí, abyste si přečetli vše, než slepě odsouhlasíte podmínky.

Zdroj: https://www.vox.com/the-goods/22374466/free-trial-subscription-scam