Čas strávený na sociálních sítích můžeme omezit časovým plánem a lepšími aktivitami

Většina z nás tráví na sociálních sítích mnohem více času, než bychom chtěli. Na druhou stranu ale netušíme, jak se své závislosti zbavit a omezit čas na mobilním telefonu. Přinášíme vám pár jednoduchých tipů, jak můžete čas omezit a místo toho ho trávit něčím příjemnějším a přínosnějším pro váš život. Sociální sítě mají svá pozitiva, ale musíte regulovat čas, který na nich strávíte.

Vymažte všechny aplikace

Velkého omezení můžete dosáhnout jednoduše tím, že vymažete všechny aplikace ze svého smartphonu. To je totiž nejčastější místo, kde na sociální sítě chodíte. Je to trochu drastické, ale může vám to (hlavně na začátku) hodně pomoci.

Mohlo by vás zajímat:  Tyto tituly patří ke špičce letošního roku. Fanoušky fantasy dobrodružných her nesmí minout

Vytvořte si časové limity

Na notebooku, tabletu i mobilu si můžete nastavit čas, po který budete mít přístup do aplikací nebo na webové stránky. Tím si sami vyčleníte čas, kdy můžete tyto stránky navštěvovat. Tímto způsobem si můžete nastavit, že tam můžete strávit např. 1 hodinu denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Vypněte nebo zamkněte telefon

Omezovat se nemusíte během celého týdne, ale začít můžete o víkendech. Mobil jednoduše vypněte nebo ho zamkněte do nějaké skříňky. Tímto způsobem to dnes dělá mnoho lidí a dávají si tak jeden den nebo celý víkend detox od technologií a sociálních sítí. Můžete to vyzkoušet i na sobě.

Mohlo by vás zajímat:  Práci z domova zefektivní dobré vybavení a správné návyky

Vytvořte si plán pro používání sociálních sítí

Podobně jako nastavení maximálního času, si můžete nastavit také přesný čas, kdy budete sociální sítě navštěvovat. Může se jednat např. o 30 minut před nebo po pracovní době. Záleží pouze na vás, kdy vám to bude vyhovovat nejvíce. Jen si čas nedávejte na večer, kdy by vaše hlava i oči měly odpočívat.

Najděte si jinou aktivitu

Nevíte, co dělat místo skrolování na sítích? Najděte si aktivitu, kterou tento čas vyplníte. Můžete dělat dřepy, jít na procházku, číst knihu nebo dělat dechové cvičení. Závisí pouze na vás. Můžete také experimentovat a možná dokonce najdete i nový koníček.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Limit-Social-Media-and-Internet-Use