S textovými hrami se nudit nebudete. Tohle jsou tři nejlepší, které vás nenechají vydechnout

S textovými hrami se nudit nebudete. Tohle jsou tři nejlepší, které vás nenechají vydechnout

Textové dobrodružné hry jsou klasickým herním žánrem, kde se veškerá interakce točí okolo psaní slov na obrazovce. I když se jedná o primitivní způsob hraní ve srovnání s jinými dostupnými způsoby, je pořád populární a poskytuje zábavu i v dnešní době. Další výhodou těchto her je dostupnost. Nemusíte za hraní platit ani nic instalovat. Zábavu můžete zahájit okamžitě, stačí k tomu pouze webový prohlížeč a notebook nebo chytrý mobilní telefon a internetové připojení.

The Dreamhold

The Dreamhold patří k průkopníkům tohoto žánru. Pokud se chcete ponořit do tohoto světa interaktivní zábavy, tyto stránky patří k té nejlepší volbě. ­Tento web je velice jednoduchý a přehledný, takže ideální pro každého začínajícího hráče. Krátká délka a nenáročnost nejsou jediné, co mohou tyto stránky nabídnout. Disponují také možností hlasové výuky, což vám může pomoci.

Mohlo by vás zajímat:  Zůstaňte na sítích v bezpečí. I maličkost může způsobit lavinu, která nepůjde zastavit

Máte již nějaké zkušenosti s hraním interaktivních her? Můžete napsat „tutorial off“ pro přeskočení výuky. Jestliže hledáte vyšší obtížnost, napište „expert“ pro zahájení hry na vyšší obtížnosti. Hra začíná tak, že se probudíte v oblasti buňky a nemáte ponětí, jak jste se tam dostali. Vaším úkolem je zjistit, proč jste se tam ocitli.

Zdroj obrázku: Freepik

Zork

Zork patří k velice známým titulům na tomto poli. Původně byl vydaný na konci 70. let 20. století a přežívá i díky své vysoké kvalitě vyprávění a pokročilému rozpoznávání textu. U tak staré textovky není vysoká náročnost na zadání slov.

Mohlo by vás zajímat:  Halloween se blíží, ideální čas strávit večer se strašidelnými příběhy. Na těchto stránkách se budete bát

Zork je ve skutečnosti rozdělen do tří částí. První vás spustí před bílým domem bez dalších pokynů, poté se dostanete do domu, kde začíná vaše dobrodružství a můžete začít sbírat cennosti. Zork podporuje ukládání a obnovu a můžete změnit obsah, aniž byste byli výrazně omezeni. Tato hra patří ke klasikám na tomto poli a určitě stojí za vyzkoušení.

Spider and Web

Za zrodem této dobrodružné hry stojí stejný člověk, který vytvořil The Dreamhold. V tomto případě jste špión, který padl do zajetí, zatímco se vydával za turistu. Za zmínku stojí množství dialogů, které jsou jednoduché, stačí kolikrát odpovědět možnostmi „Ano“ nebo „Ne“ či úplně mlčet. Tyto možnosti usnadňují konečný výběr. Často je důležité sledovat, co se děje, abyste udrželi příběh přímočarý. I když je obtížnost nastavena na vyšší úrovni, máte několik možností, jak neztratit úplně svůj příběh. Můžete se vrátit zpět, průběžně ukládat či obnovovat.

Zdroj: https://lifehacker.com/10-of-the-best-text-based-adventure-games-you-never-kne-1848770935