Angry Birds jsou znovu na vzestupu. I po letech dokážou oslovit všechny generace

Nejnovější hry firmy Rovio jsou znovu na vzestupu. Jedná se o tituly Angry Birds Friends, Angry Birds 2 a Angry Birds Dream Blast.

Finská firma Rovio, věnující se výrobě her, se proslavila na celém světě svou sérií her Angry Birds. Od jejich samotného počátku se pořádně posunuli a jejich hry vypadají čím dál tím lépe. Od doby, kdy fenomén Angry Birds vznikl a jeho popularita byla na vrcholu, už utekla spousta času. Nyní se svými posledními třemi tituly opět sahají na vrchol a své ztracené fanoušky si získávají zpět. Popularita v posledních měsících opět roste.

Tři herní tahouni zvedli zisk skoro o tři čtvrtiny

Toto herní studio má za sebou spoustu her, ale momentálně mají jenom tři tahouny, kterým meziroční zisk roste. Jedná se o tři tituly, a to Angry Birds Friends, Angry Birds 2 a Angry Birds Dream Blast. S těmito tituly mají velké plány i pro letošní rok a hráči se mají rozhodně na co těšit. V plánu je obrovská hromada nejrůznějších vylepšení a aktualizací, které hraní ještě více zpříjemní. Zisky se ještě meziročně upravují, protože Rovio velkou část investuje zpět do dalšího vývoje.

Mohlo by vás zajímat:  Být v bezpečí je nuda. Odvážlivci můžou vyzkoušet, jak se jednoduše nechat infikovat malwarem
Zdroj obrázku: Freepik

Jejich hry osloví opravdu každého příležitostného hráče

Co se týče žánru, kterému se věnují, tak společnost Rovio rozhodně ví, co dělá. Cílí na příležitostné hráče a nikoho do ničeho nic nenutí. To se v herním průmyslu dneska vidí málokdy, a právě proto jsou možná tak oblíbení mezi širokým publikem. U jejich her si přijde na své každý. Jak mladí, tak starší. Každý si zde najde to, co hledá, a přesně to je to kouzlo her od herní společnosti Rovio.

A pokud vás zajímají čísla, tak jsme si pro vás na závěr nějaká připravili. Za poslední čtvrtletí roku 2021 si tato společnost přišla na krásných 13,1 milionů eur. Což je o 75 procent více než v roce 2020. Samotné akcie se pohybují na ceně 0,12 eur za kus.

Zdroj: https://www.reuters.com/technology/rovio-reports-angry-birds-games-growth-again-2022-02-11/