Policii v civilním voze prozradí typické chování a podezřelý styl jízdy

Policie může používat nejen vozidla označená logy a majáky, ale také civilní vozy, které snáze vplynou mezi ostatní auta na silnici. Kromě typických znaků, jako jsou ztmavená skla a majáky, lze často poznat policejní vozidla podle jejich konkrétní barvy a typu. Nicméně na dálnici se mohou policisté v civilu lišit svým jízdním stylem a chováním, což může být pro některé řidiče podezřelé a může pomoci při identifikaci policejního auta.

Neřeší, kde stojí

Obvykle když nějaké vozidlo stojí na dálnici, je to v odstavném pruhu a znamená to, že se jedná o poruchu. To lze poznat podle umístěného trojúhelníku a posádky ve reflexních vestách za svodidly. Avšak policejní civilní vozidla se často zastavují na jiných místech, jako jsou odstavné plochy nebo nájezdy pro údržbu silnic. Také mohou stát mimo vozovku v blízkosti nájezdů, kde běžný řidič zpravidla nezastavuje. V takových situacích je tedy pravděpodobné, že vozidlo patří policii, a není nutné se obávat poruchy.

Mohlo by vás zajímat:  "Kvůli prodeji na bazarech jsem si pořídil druhou SIM a telefon pro důchodce. Otravné telefonáty a SMS se nedaly vydržet," říká Luboš
Zdroj obrázku: Freepik

Schovávají se mezi kamiony

Jízda mezi kamiony není z hlediska výhledu, bezpečnosti ani rychlosti příliš doporučená. Nicméně policie v civilních vozech se zpravidla k tomuto způsobu jízdy neuchyluje, protože by to bylo celkem nápadné. V některých případech se však může jednat o takzvanou číhanou, kdy policisté v civilním vozidle čekají na řidiče, kteří poruší silniční předpisy. Jakmile takového řidiče zpozorují, okamžitě vyrazí za ním s cílem mu udělit pokutu a v některých případech i body.

Jedou nápadně pomalu

Pokud si všimnete vozidla, které jede výrazně pomaleji než ostatní vozy na dálnici, a navíc ještě nezůstává v pravém pruhu, může to být znamení, že se jedná o policejní auto v civilu. Policejní hlídky v civilních autech totiž obvykle jezdí mimo pravý pruh, aby mohly snadno sledovat ostatní řidiče na dálnici a hledat případné přestupky. Také se snaží nedávat najevo, že jsou policisté, aby mohli v klidu sledovat situaci na dálnici. Proto je takové chování běžné pro policejní hlídky v civilních autech a mohlo by to znamenat, že se v okolí nachází policie, která číhá na příležitost k udělení pokuty za překročení rychlosti nebo jiného přestupku.

Zdroj: https://www.hotcars.com/how-to-spot-unmarked-police-cars/