Rychlonabíjení telefonu šetří čas, při pravidelném používání však přetěžuje baterii

V posledních letech se objevily rychlonabíječky, které vám nabijí smartphone během chvilky. Otázkou zůstává, jestli je tato technologie dobrá pro váš mobilní telefon. Tato technologie je možná velmi dobrá pro náš rychlý životní styl, ale škodlivá pro baterii telefonu. To je věc, kterou si hodně lidí vůbec neuvědomuje a potom se diví, že jim baterie rychle umírá.

Jak funguje rychlé nabíjení?

Klasická nabíječka po připojení přináší energii do mobilu. Baterie si energii uchová, abyste ji mohli používat později. Rychlonabíječka funguje tak, že se několikanásobně zvýší průtok elektrického proudu do baterie. Velkou nevýhodou je fakt, že při takovém proudu může dojít k přehřátí nebo přetížení samotné baterie. Ta se kvůli tomu mnohem rychleji zničí.

Mohlo by vás zajímat:  Datová analytika je nezbytnou součástí moderních firem
Zdroj obrázku: Freepik

Proč je rychlonabíječka špatná?

Samotné nabíjení rychlostí blesku není pro váš smartphone škodlivé. V určitých případech ale na tom nic dobrého není. Musíte mít totiž k dispozici kvalitní nabíječku a minimalizovat rizika. Musíte mobilu poskytnout správné podmínky pro nabíjení. Základem je, abyste si koupili certifikovanou nabíječku, která prošla náročnými testy. Nabíjení s ní bude bezpečné a efektivní.

Nekvalitní rychlonabíječka představuje riziko, protože může dojít k přehřátí baterie i samotného telefonu. A v krajních případech můžete dokonce dojít ke vzplanutí. Investovat můžete také do přepěťové ochrany, která ochrání vaše zařízení i domov. Nemusíte se potom obávat, že dojde k přehřátí a v parném horku vám shoří nejen telefon, ale také zbytek bytu.

Mohlo by vás zajímat:  Platit za SMS zprávy je přežitek. Několik webových stránek to umožní zcela zdarma

Jednoduchá odpověď neexistuje

Jestli nechcete investovat do kvalitní nabíječky nebo poskytnout smartphonu dobré podmínky, neměli byste si ji kupovat vůbec. V takovém případě pro vás bude mnohem lepší klasická nabíječka. Sice si počkáte o trochu déle, ale nebudete riskovat přehřátí baterie ani není zničení. Pro mnoho lidí je klasická nabíječka lepší, ale vždy záleží na konkrétním přístroji a přístupu.

Zdroj: https://www.americanbar.org/groups/gpsolo/publications/gpsolo_ereport/2022/december-2022/ask-techie-is-it-better-fast-charge-slow-charge-my-smartphone/