Bojíte se konce světa? Najděte si ten nejlepší úkryt na Zemi

Na světě najdete mnoho budov, které přežily několik konců světa. S koncem světa nás „straší“ už od pradávna, zatím ale pro věštce a další věřící nenastal. Pokud to ale přijde, je dobré být připravený a mít nachystaný úkryt, kam se v případě potřeby můžete schovat. Jak by takový kryt měl vypadat a kolik jich najdete po světě? Držitelkou rekordu je Velká pyramida v Gíze, která byla hotová 2540 let před Kristem.

Některé budovy nebo stavby přežily tisíciletí

Egypťané přitom vůbec nevěděli, co vlastně dělají a vyrábějí. Neznali fyzikální zákony, postavili jen silnou budovu, aby je ochránila. To se pak ukázalo jak výborný nápad. Podařilo se jim postavit pyramidu, která překonala už několik nástrah přírody a je tak možné, že stát bude ještě za několik tisíc let.

Kromě ní ale na světě najdete jiné úkryty, které by se daly použít v případě, že nastane konec světa. Podstatné bude si do nich ukrýt co nejvíce jídla, protože nikdy nevíte, jak dlouho budete schování. Dnešní architektonická díla jsou oproti pyramidám slabší, nicméně i tak mohou zachránit stovky životů před katastrofou. Fyzikální zákony jsou jasně dané. Vydrží například skleněné nebo ocelové budovy dalších 5 000 let?

Mohlo by vás zajímat:  Prodloužená záruka je většinou plýtvání penězi. Když dojde na opravu, většina jí lituje

Některé stavby mají šanci přežít

Některé stavby jsou vytvořené tak, aby přežily i 20 000 let. Je to pro nás teď sice neuvěřitelné, ale člověk nikdy neví. Pokud budeme mít štěstí, některé z nich opravdu mohou zachránit civilizaci od vyhynutí, které nás podle mnohých čeká. Jaderné kryty jsou velmi oblíbenými. Globální oteplování, asteroidy nebo i jaderné zbraně – to jsou největší dnešní strašáci.

Silná zařízení sice najdete po celém světě, bohužel je ale velmi těžké se do nich dostat. Abyste přežili, budete si muset poradit sami. Už i obyčejní lidé se snaží vytvářet úkryty, kam by se v případě potřeby schovali s celou rodinou nebo i sousedy. Apokalypsu by nemusel nikdo přežít a lidstvo jako takové by skončilo. Zkuste si vyhledat zajímavá zařízení a kryty, které nás mohou zachránit.

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/raporty/raport-konstrukcje-nie-z-tej-ziemi/artykuly/news-ludzie-buduja-je-w-strachu-przed-koncem-swiata-najwieksze-sc,nId,5701439