Bojíte se konce světa? Najděte si ten nejlepší úkryt na Zemi

Bojíte se konce světa? Najděte si ten nejlepší úkryt na Zemi

Na světě najdete mnoho budov, které přežily několik konců světa. S koncem světa nás „straší“ už od pradávna, zatím ale pro věštce a další věřící nenastal. Pokud to ale přijde, je dobré být připravený a mít nachystaný úkryt, kam se v případě potřeby můžete schovat. Jak by takový kryt měl vypadat a kolik jich najdete po světě? Držitelkou rekordu je Velká pyramida v Gíze, která byla hotová 2540 let před Kristem.

Některé budovy nebo stavby přežily tisíciletí

Egypťané přitom vůbec nevěděli, co vlastně dělají a vyrábějí. Neznali fyzikální zákony, postavili jen silnou budovu, aby je ochránila. To se pak ukázalo jak výborný nápad. Podařilo se jim postavit pyramidu, která překonala už několik nástrah přírody a je tak možné, že stát bude ještě za několik tisíc let.

Mohlo by vás zajímat:  „Vykojený mozek“ postihne většinu žen po porodu. Změny v myšlení jsou však zcela normální

Kromě ní ale na světě najdete jiné úkryty, které by se daly použít v případě, že nastane konec světa. Podstatné bude si do nich ukrýt co nejvíce jídla, protože nikdy nevíte, jak dlouho budete schování. Dnešní architektonická díla jsou oproti pyramidám slabší, nicméně i tak mohou zachránit stovky životů před katastrofou. Fyzikální zákony jsou jasně dané. Vydrží například skleněné nebo ocelové budovy dalších 5 000 let?

Některé stavby mají šanci přežít

Některé stavby jsou vytvořené tak, aby přežily i 20 000 let. Je to pro nás teď sice neuvěřitelné, ale člověk nikdy neví. Pokud budeme mít štěstí, některé z nich opravdu mohou zachránit civilizaci od vyhynutí, které nás podle mnohých čeká. Jaderné kryty jsou velmi oblíbenými. Globální oteplování, asteroidy nebo i jaderné zbraně – to jsou největší dnešní strašáci.

Mohlo by vás zajímat:  Práce z domova přináší nespočet výhod. Stačí je využít a efektivní výsledky se dostaví samy

Silná zařízení sice najdete po celém světě, bohužel je ale velmi těžké se do nich dostat. Abyste přežili, budete si muset poradit sami. Už i obyčejní lidé se snaží vytvářet úkryty, kam by se v případě potřeby schovali s celou rodinou nebo i sousedy. Apokalypsu by nemusel nikdo přežít a lidstvo jako takové by skončilo. Zkuste si vyhledat zajímavá zařízení a kryty, které nás mohou zachránit.

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/raporty/raport-konstrukcje-nie-z-tej-ziemi/artykuly/news-ludzie-buduja-je-w-strachu-przed-koncem-swiata-najwieksze-sc,nId,5701439