Kryptoměny stále lákají. Tady jsou tři důvody, proč se jedná o nejhorší možnou investici

Již nějakou dobu se dočítáme o tom, jak jsou kryptoměny skvělé, a kdo má peníze, měl by určitě investovat do nich. Jaké jsou však důvody, proč do nich naopak neinvestovat? Kryptoměny jsou digitální aktiva, s nimiž mohou investoři obchodovat jako s akciemi. Mezi vlastnictvím akcií a vlastněním kryptoměn je však zásadní rozdíl. Když nakupujete akcie, kupujete podíl na vlastnictví společnosti, která podniká, abyste vytvořili zisky pro akcionáře. Kryptoměna není krytá žádným hmotným majetkem, takže pokud měna upadne v nemilost, spadne tím i cena. Pojďme se tedy podívat na pár důvodů, proč neinvestovat do kryptoměn.

Svět kryptoměn je spekulace

Na úplném začátku je potřeba si říci, že kryptoměna je čistě spekulativní, spekulujete, zda půjde cena nahoru, nebo ne. Je to více podobné hazardu než investici. A toto tvrzení potvrzuje více lidí, včetně odborníků, a dokonce i Consumer Reports opakují, že kryptoměna je jednou z těch riskantnějších variant investice.

Mohlo by vás zajímat:  Největší město duchů v Evropě je stále pevně uzavřeno. Poslední návštěvníci si ani nestihli sbalit věci

Nákup měny s proměnlivou hodnotou, určenou striktně rozmarem ostatních nakupujících a prodávajících, není hodnotnou investicí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zranitelnost vůči kyber zločincům

Online podvody jsou všude a není tomu jinak ani v případě kryptoměn. Svět kryptoměn je plný zločinců, podvodníků a neexistuje žádná vládní agentura, která by chránila investory. Mezi běžné podvody patří obyčejné, ale falešné webové stránky. Už v minulosti se stalo, že mnoho lidí se stalo obětí kybernetického útoku a přišli tak o nemalé množství peněz, citlivých dat k účtům a kryptoměn.

Kryptoměna je extrémně volatilní

Bitcoin patří k nejznámějším a nejpoužívanějším kryptoměnám na tomto trhu. Během své existence zaznamenal raketové vzestupy, ale také pády. V listopadu roku 2021 jedna mince stála dokonce 68 000 dolarů, nyní na konci roku klesla až na 21 000 dolarů, což je víc než o trojnásobek. Jak to bude dál, to je otázka.

Mohlo by vás zajímat:  Hry pro Playstation 4 lze bezplatně upgradovat pro novější verzi. Nabídka je ale časově omezená

Buďte tedy opatrní s obchodováním na trhu s kryptoměnami. Nemáte ošetřené, že cena kryptoměn neklesne ještě níž, abyste poté nelitovali svého rozhodnutí.

Zdroj: https://www.fool.com/investing/stock-market/market-sectors/financials/cryptocurrency-stocks/is-cryptocurrency-good-investment/