Jak budete vypadat silniční doprava za několik let?

Nejnovější zprávy ukazují, že dopravní a komunikační průmysl čekají velké změny. Rozvoj internetového připojení může znamenat mnohem rychlejší vývoj, co se silniční dopravy týče. Jaké výhody nám tyto změny poskytnou a bude jízda po silnicích opravdu bezpečnější?

Connected Cars bezpečnější než vozidla dnešní doby

Podle prognóz, které jsou doposud zveřejněné, to vypadá, že vozidla budoucnosti budou mnohem bezpečnější než dnešní vozidla. Auta, která mají přístup k internetu, prý podle výsledků mají až o 94 % menší pravděpodobnost smrtelné nehody. Je to ale opravdu možné? Tyto zprávy jsou sice šokující, nicméně je potřeba udělat několik změn, aby tomu tak skutečně bylo.

Robotická auta tu v nejbližší budoucnosti opravdu nečekejte. Velikost trhu ale dosáhne do roku 2025 166 miliard dolarů a předpokládá se, že to bude ještě mnohem více. Je to ale jen malý krok v souvislosti s tím, co by internetové automobily dokázaly. Autonomní vozidla už budou zcela jiná než klasické osobní auto. Nová reality, nové prvky, nové technologie – to všechno zajistí, že jízda vozem bude bezpečná a vy se dokonce budete moci věnovat i jiným činnostem než řízení.

Mohlo by vás zajímat:  Nízká prodejnost elektromobilů je spojena s řadou mýtů, kterým lidé napříč kontinenty stále věří

Bezproblémový provoz hlavně ve městě

Podle analýz tvoří automobily z 90 % hardware a zbytek je software. Přepokládá se, že během 15 let se to změní na hardwarovou hodnotou 40 %. V roce 2030 se tržby výrobců automobilů mají zvednout dvojnásobně. Autonomní vozidla pak mají ušetřit čas a energii hlavně ve městě. Efektivní konektivita bude skvělá hlavně v oblastech, kde nežije mnoho lidí nebo za hranicemi.

Vývoj technologií nám pak umožní nahlédnout do míst, o kterých se nám ani nesnilo. Budete přesně vědět, kolik paliva jste spotřebovali za kolik kilometrů, jak jezdit co nejefektivněji a auta budou nabízet i spoustu dalších užitečných funkcí, které pomohou ušetřit nejen peníze, ale také váš čas. Bezpečnost cestování se také zvýší, protože díky tomu, že budou vozy napojené na internet, mohou si navzájem sdílet nejen svou polohu, ale také rychle dodat informace například o dopravních nehodách.

Zdroj: https://www.roadandtrack.com/about/g6843/the-road-of-the-future/