Bitcoin se konečně vzpamatoval, investoři ale hledají nové zdroje. Novinky na trhu nemusí být jistota

Bitcoin se konečně vzpamatoval, investoři ale hledají nové zdroje. Novinky na trhu nemusí být jistota

Poté, co se bitcoin začíná po těžké zimě vzpamatovávat, se začínají investoři vracet. Nikoliv však zpět k bitcoinu, ale nyní se spíše zaměřují na altcoiny, které také pozvolna ožívají!

Většina kryptoměn se ke konci roku 2021 vydala směrem dolů a jejich hodnota klesala. Bitcoin na tom nebyl jinak a z jeho maxima, které bylo přes 60 000 dolarů, se dostal téměř na polovinu. Nyní to vypadá, že se vzpamatoval a celý zbytek trhu s ním. Za posledních 14 dní se jeho hodnota zvedla o 17 procent a drží se na hodnotě okolo 41 000 $. To by mohlo být znamení, že skončil bear market a vrací se bull run.

Mohlo by vás zajímat:  Twitter chystá nepříjemnou změnu. Ověření profilu má být zpoplatněno nemalou částkou

Bitcoin už není hlavním tahounem pro investice

Samotný bitcoin už ale pro investory není tak zajímavý jako altcoiny. Jejich hodnota stoupá mnohem více a při správném výběru je zde tedy větší pravděpodobnost výdělku. Příkladem jsou například kryptoměny Axie nebo Mana. Axie se za stejnou dobu, co bitcoin udělal 17 procent, zvedla o 35 procent, a Mana dokonce o 57 procent. Ovšem největším skokanem je bezpochyby herní token GALA, který se vyhoupnul o neuvěřitelných 125 procent!

Zdroj obrázku: Freepik

Zajímavá investice, ale pozor na velké riziko

Když se řeknou kryptoměny, většinu jako první napadne bitcoin nebo ethereum. Což je logické, jelikož tyto dva tokeny jsou již na trhu opravdu dlouho a patří mezi ty nejstabilnější. Nicméně, pokud chcete investovat a nebojíte se riskovat, pak tyto dva už nejsou tak zajímavé jako zbytek altcoinů. Bohužel kryptoměny jsou nestálé a i investoři, kteří se v tomto trhu pohybují už léta, vědí, že můžete o své peníze přijít ze dne na den.

Mohlo by vás zajímat:  Nová technologie dokáže uchovat játra i několik dní. Víc pacientů dostane šanci na život

Pokud se rozhodnete investovat, dejte si dobrý pozor na to, do čeho se vlastně pouštíte. Nejprve si o dané kryptoměně něco najděte a rozhodně neinvestujte více peněz, než jste ochotni případně ztratit. Vyvarujte se nově vzniklým tokenům, protože tady je největší nebezpečí toho, že za pár dní nemusí existovat!

Zdroj: https://www.coinbase.com/price/bitcoin, https://www.investopedia.com/tech/most-important-cryptocurrencies-other-than-bitcoin/